• Ambasada Federacji Rosyjskiej
  Skandaliczna akcja na profilu rosyjskiej ambasady na Twitterze. Dyplomaci umieścili tam zdjęcia ze spotkań dygnitarzy II RP z przywódcami hitlerowskich Niemiec. Polscy internauci stanęli jednak na wysokości zadania i przygotowali odpowiednią ripostę.
 • JÓZEF STALIN. Pomnik przywódcy ZSRR w Gori
  Rosjanie widzą w Józefie Stalinie bohatera i zwycięzcę. Sondaż przeprowadzony przez Centrum Analityczne Jurija Lewady wskazuje, że co trzeci badany popiera ideę budowy pomnika Stalina na cześć 70. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.
 • JÓZEF STALIN. Pomnik przywódcy ZSRR w Gori
  Czwarte dziecko szewca Wissariona Dżugaszwiliego i praczki Jekateriny Geładze przyszło na świat 18 lub 21 grudnia 1879 roku. Co do tego historycy nie są zgodni. Zgadzają się za to co do tego, że dziecko to wyrosło na bezwzględnego i okrutnego przywódcę Związku Radzieckiego. Oto chata, w której na świat przyszedł Józef Stalin, jeden z najkrwawszych dyktatorów, jakich znała historia.
 • Żołnierze radzieccy w Krakowie
  Rosyjskie media uważają, że Polska zapomina o tym, kto wyzwolił kraj od hitlerowców. Zdaniem "Rossijskoj Gaziety", najlepszym przykładem pomniejszania roli Armii Czerwonej są obchody rocznicy wyzwolenia Krakowa.
 • Nie żyje legenda radzieckiego wywiadu. Ocalił "wielką trójkę"
  W wieku 88 lat w Moskwie zmarł legendarny agent wywiadu ZSRR, Gework Wartanian. Przed wojną miał on udaremnić zamach na wielką trójkę światowej polityki: Józefa Stalina, Winstona Churchilla i Franklina Roosevelta.