• Izrael Polska
  Brytyjski "The Guardian" opublikował w czwartek dwa listy krytykujące wtorkowy komentarz redakcyjny dziennika o tym, że "Polska nie ucieknie od odpowiedzialności za Holokaust". "Takie sugestie (...) są błędne i demonstrują brak zrozumienia historii" - napisano.
 • Premier Mateusz Morawiecki
  Brytyjski dziennik "The Guardian" określił we wtorek w komentarzu redakcyjnym jako "haniebne" słowa premiera Mateusza Morawieckiego z konferencji w Monachium.
 • Léa Seydoux
  Francuska gwiazda takich filmów jak „Życie Adeli”, „Spectre” czy „Mission: Impossible - Ghost Protocol” musiała fizycznie walczyć z Harveyem Weinsteinem w pokoju hotelowym w Paryżu - donosi „Guardian”.
 • "The Guardian" pozdrawia Polaków: "Cześć"
  Brytyjski dziennik "The Guardian" publikuje specjalny dodatek poświęcony blisko milionowej społeczności Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Pojawiło się też polskie słowo "Cześć" i godło naszego kraju.
 • Władimir Putin odpowiada na pytanie Edwarda Snowdena
  Zadałem Władimirowi Putinowi pytanie, na które żaden z przywódców prowadzących nowoczesny, inwazyjny program nadzoru, nie może w sposób wiarygodny odpowiedzieć przecząco - napisał Edward Snowden w stanowisku przesłanym gazecie "The Guardian". Były agent NSA, ukrywający się w Rosji przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości, został ostro skrytykowany za udział we wczorajszej konferencji Władimira Putina.
 • Edward Snowden
  Komisja Spraw Wewnętrznych brytyjskiego parlamentu wezwała na przesłuchania redaktora naczelnego "Guardiana", który publikuje tajemnice wywiadowcze Edwarda Snowdena. Redaktor Alan Rusbridger ma się stawić w Izbie Gmin w grudniu, aby wyjaśnić, czy te publikacje leżą w interesie publicznym.
 • Alanis Morissette składa hołd Wimowi Wendersowi
  Alanis Morissette zrealizowała teledysk do singla "Guardian". – Ten klip to mój ukłon w stronę "Nieba nad Berlinem" Wima Wendersa – wyjaśniła gwiazda. – W tym roku mija 25 lat od premiery tego dzieła. Napisałam "Uninvited" do remake'u tego obrazu ("Miasto aniołów"), by wyrazić swą miłość od oryginalnego filmu i do Niemiec, gdzie mieszkałam przez trzy lata jako dziecko. Wideo jest też przedłużeniem piosenki "Guardian", która jest mi bardzo bliska. Wspaniale, że mogłam nakręcić ten teledysk w Berlinie.
 • Doda w "Newsweeku": Marzę, by większość roku mieszkać poza Polską
  Nie jest w depresji, jak większość polskich artystów. Ale chce się z Polski wyprowadzić, bo się jej tu nie podoba. Doda, skazana niedawno za wypowiedziane w wywiadzie dla dziennika.pl słowa o "naprutych winem" twórcach Biblii, w bardzo nerwowej i emocjonalnej rozmowie z "Newsweekiem" ostro rozprawia się z polską mentalnością.
 • Ten kubeł wyczyściła sprzątaczka
  Chciała dobrze wykonać swoje obowiązki więc wymyła zabrudzony kubeł ustawiony pod rusztowaniem w Muzeum w Dortmundzie. Nadgorliwa sprzątaczka nie wiedziała, że tym samym zniszczyła warte miliony dzieło sztuki - informuje Guardian.
 • Assange oskarża "Guardiana" o zaniedbanie
  Założyciel demaskatorskiego portalu WikiLeaks Julian Assange oświadczył we wtorek, że do opublikowania niezredagowanych tajnych depesz dyplomacji USA zmusiło go zaniedbanie brytyjskiego dziennika "The Guardian".