• Państwo Islamskie
  Szef CIA John Brennan powiedział w czwartek w senackiej komisji ds. wywiadu, że Państwo Islamskie (IS) ma na całym świecie dziesiątki tysięcy bojowników, więcej niż kiedykolwiek miała Al-Kaida.
 • Viktor Orban
  "Zachodnie rządy postępują w kwestii imigracji niezgodnie z wolą coraz większej części swych narodów" – ocenił w piątek premier Węgier Viktor Orban w porannej audycji w Radiu Kossuth, wyrażając pogląd, że europejscy przywódcy powinni poddać swą politykę rewizji.
 • Łódź z imigrantami u wybrzeży Hiszpanii
  Ciała co najmniej 85 migrantów, w tym wielu kobiet i dwojga dzieci, zostały wyrzucone w czwartek przez morze na wybrzeże w zachodniej Libii niedaleko miasta Zuwara - podał Międzynarodowy Czerwony Krzyż. Wcześniej informowano o odkryciu zwłok 25 osób.
 • Frank-Walter Steinmeier
  Szef MSZ Niemiec powiedział w wywiadzie dla dziennika "Tagesspiegel", że w UE narasta sprzeciw co do sankcji wobec Rosji; zapewnił, że Berlin będzie zabiegał o jednolite stanowisko w tej kwestii. Wypowiedział się przeciwko izolowaniu Rosji.
 • Barack Obama
  Barack Obama wskazał jako największy błąd swej prezydentury nieprzygotowanie na sytuację w Libii po obaleniu libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego. W wywiadzie dla telewizji Fox News skrytykował też zachowanie przywódców Francji i Wielkiej Brytanii po interwencji w Afryce Północnej.
 • Libia
  W Libii od lat kwitnie nie tylko handel bronią, ale i jej produkcja w domowych warunkach. Bojownicy doskonale sobie radzą, mimo nałożonego na rząd w Tobruku embarga na dostawy broni. Z resztek arsenałów Kaddafiego i na bazie tego, co znajdą w bazach wojskowych wytwarzają pojazdy opancerzone, samoróbki bomb, wyrzutnie rakiet i wiele innych…
 • Trypolis, Libia
  Grupa uzbrojonych mężczyzn w kurtkach kamuflażowych wdarła się w środę do stacji TV satelitarnej al-Nabaa w Trypolisie i przerwała nadawanie programu. Pracownicy tej powiązanej z Powszechnym Kongresem Narodowym stacji zostali zmuszeni do opuszczenia gmachu.
 • Koło ratunkowe
  Niemiecka marynarka wojenna poinformowała w środę, że dzień wcześniej jej okręt uratował u wybrzeży Libii 615 migrantów, którzy usiłowali przedostać się przez Morze Śródziemne do Europy.
 • Zniszczzony obóz Państwa Islamskiego w Libii
  Zagrożenie ze strony Państwa Islamskiego jest tak duże, że zachodnie mocarstwa zaczęły ponownie rozważać zaangażowanie militarne na północy Afryki. Właściwie już tam walczą żołnierze jednostek specjalnych. Część polityków ostrzega jednak przed oficjalną interwencją zbrojną - twierdzą, że to tylko wzmocni islamistów.
 • Amerykańskie samoloty nocą
  Co najmniej 41 osób zginęło w amerykańskim nalocie na pozycje fanatycznych islamistów w Libii. Samoloty zbombardowały budynki, w których mieli znajdować się zwolennicy tzw. Państwa Islamskiego. Wśród nich miał być organizator dwóch ubiegłorocznych zamachów w Tunezji.Nie wiadomo jednak, czy Amerykanom udało się go zabić.