• Absolwenci studiów
  Nie tylko maturzyści, lecz także biznesmeni śledzą rankingi najlepszych uczelni z kierunkami inżynierskimi. Absolwenci dobrych uczelni są rozchwytywani. Najnowszy ranking 21 studiów technicznych przygotowała Fundacja Perspektywy.
 • Uczelnia
  Akademia Leona Koźmińskiego, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie i Uczelnia Łazarskiego – to cztery najlepsze niepubliczne szkoły wyższe w Polsce. Od lat królują w czołówce rankingu Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy". W tej edycji po raz pierwszy wszystkie rywalizują o najwyższe miejsca w pierwszej pięćdziesiątce uczelni akademickich, wyprzedzając takie szkoły wyższe, jak Politechnika Białostocka, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach czy Uniwersytet Opolski.
 • Student
  "Uniwersytet powinien być blisko społeczeństwa, dlatego tak ważna jest otwartość, przepływ ludzi i pomysłów" - prof. Marcin Pałys, rektor Uniwersytetu Warszawskiego komentuje wyniki rankingu uczelni wg Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy".
 • Studentka
  Najbardziej pożądani przez pracodawców studenci pochodzą z Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwsza pod względem innowacyjności jest AGH. Natomiast Koźmiński uczelnią najbardziej umiędzynarodowioną.
 • Uniwersytet Warszawski na czele rankingu uczelni wyższych
  Uniwersytet Warszawski znalazł się na czele przygotowywanego co roku przez "Rzeczpospolitą" rankingu uczelni wyższych. Tuż za nim znalazł się Uniwersytet Jagielloński. Te dwie uczelnie od lat niepodzielnie dzierżą palmę pierwszeństwa w walce o zaszczytne miano najlepszej szkoły wyższej w Polsce.