Czeka nas radykalne przemeblowanie22 sierpnia 2011 Nie możemy dać się zepchnąć do roli obserwatorów procesów integracyjnych w Europie.
Przyłączmy się do klubu euro16 sierpnia 2011 Angela Merkel i Nicolas Sarkozy po dzisiejszym spotkaniu będą przekonywać, że na razie nie ma potrzeby emisji obligacji gwarantowanych przez całą unię walutową. Te „na razie” ma kluczowe znaczenie. Bo ani Niemcy, ani Francuzi nie mówią obligacjom „17” nie.
Rosja udaje, że broni Tymoszenko. Kremlowi chodzi o gaz12 sierpnia 2011 Proces byłej ukraińskiej premier to element gry między Kijowem a Moskwą. Jeśli rządowi Janukowycza uda się udowodnić winę Julii Tymoszenko, to będzie mógł bez żadnych problemów rozwiązać gazowy kontrakt, który stawia Moskwę na lepszej pozycji niż Kijów. Nic więc dziwnego, że Putin i Miedwiediew bronią byłej szefowej rządu, udając, że chodzi im o demokrację.
Rosjanie z Niemcami testują energetyczną solidarność Unii14 lipca 2011 Gazprom podejmuje próby podważenia III pakietu energetycznego, który jest korzystny dla Polski.
Wykorzystajmy sojusz z biurokracją06 lipca 2011 Jose Manuel Barroso, broniąc wczoraj unijnego projektu budżetu na lata 2014 – 2020 w parlamencie, przekonywał przekonanych. Podobnie jak Komisja, PE ma interes w tym, by windować wydatki. Wówczas rośnie pozycja unijnej biurokracji, która dzieli pieniądze - pisze Zbigniew Parafianowicz.
Idee czy interesy?04 lipca 2011Deputowany Jo Leinen to nie tylko poseł z ramienia SPD do unijnego parlamentu. To styl życia, który w Europie ma wielki posłuch. Od lat zaangażowany w walkę o przyszłość ziemi dziś otwiera kolejny front – w wojnie z gazem łupkowym.
Unijna dyrektywa antyłupkowa04 lipca 2011 W Parlamencie Europejskim rośnie liczba przeciwników wydobywania gazu łupkowego. Polski rząd bada, na ile mogą oni zaszkodzić planom eksploatacji tego surowca w naszym kraju.
Beczka bez dna dla wszystkich w UE17 czerwca 2011 Trudno znaleźć logikę w pomyśle, który pojawił się na spotkaniu eurogrupy w sprawie Grecji. Chyba że jest ona definiowana jako działanie na rzecz dobrostanu Niemiec, Francji, ich banków, a tylko przy okazji wyciąganie z bagna zadłużenia greckiej gospodarki. Na pewno logiczny nie jest pomysł, by na nowy bailout zrzucali się wszyscy członkowie UE - pisze Zbigniew Parafianowicz.
Długa historia budowlanych obsuw Chińczyków od autostrady08 czerwca 2011 Problemy z podwykonawcami, import taniej siły roboczej z Chin i obsuwy - "DGP" sprawdził, w jaki sposób budowniczy A2, firma COVEC, realizował swoje inwestycje na świecie.
Rolowanie, strzyżenie... wyrolowanie02 czerwca 2011 Jakkolwiek nazywać recepty dla Grecji, zawsze chodzi o utratę grubych milionów euro.
Gra o kilkadziesiąt miliardów euro25 maja 2011 Europa do Grecji: oddawajcie wasze wyspy, lotniska, nieruchomości. Grecja odpowiada: razem konsumowaliśmy, razem leczmy kaca. To początek rozpadu strefy euro czy kolejna szamotanina? - pyta Zbigniew Parafianowicz.
Aksamitny rozpad strefy euro12 maja 2011 Kryzys zadłużenia w ciągu kilku miesięcy zmienił definicję tego, co jest w UE nieprawdopodobne - pisze Zbigniew Parafianowicz.
To dni gejowskich sukcesów. Niższe podatki i bezpłatne wizy12 maja 2011 Osoby pozostające w zalegalizowanych związkach homoseksualnych mają prawo do takich samych zwolnień podatkowych jak współmałżonkowie heteroseksualni - orzekł Europejski Trybunał Sprawiedliwości.
Ameryka wie, czym jest racja stanu 05 maja 2011 Zabicie bin Ladena to właściwy moment na pokazanie dobrych praktyk, które gwarantują USA siłę.
Amerykanie w Polsce wywęszyli trop Osamy bin Ladena?04 maja 2011 Gdyby nie ta informacja, Amerykanie nie dopadliby najbardziej poszukiwanego terrorysty na świecie. Wiele wskazuje na to, że mogli jąwydobyć na terenie naszego kraju.