Agent Tomek zawalczy dla PiS o Dolny Śląsk05 kwietnia 2011 Słynny agent CBA, który uczestniczył w akcjach wymierzony w posłankę PO Beatę Sawicką oraz w Weronikę Marczuk znajdzie się na listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. I to wysoko.
Kutz: Słowa Kaczyńskiego strasznie nietaktowne, obrzydliwe i nieodpowiedzialne04 kwietnia 2011 Kazimierz Kutz tylko przez chwilę silił się na ironię. "Jarosław Kaczyński rozpętał ruch społeczny, który przysłuży się tożsamości śląskiej. Może mu jakiś pomniczek postawimy". Potem był już znacznie bardziej dosadny.
Większość Polaków nie chce pomnika przed Pałacem Prezydenckim04 kwietnia 2011 Czy przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie powinien stanąć pomnik Lecha Kaczyńskiego? Z najnowszego sondażu wynika, że dwie trzecie Polaków traktuje ten pomysł z niechęcią.
"Jak komuś przeszkadza pomnik, to może zmienić miejsce urzędowania"04 kwietnia 2011 Posłanka PiS Beata Kempa nie przebiera w słowach. "To była największa katastrofa w dziejach Polski" – uzasadnia konieczność budowy pomnika ofiar katastrofy Tu-154 przed Pałacem Prezydenckim.
Zamach wykluczony? "Dziwię się tak kategorycznej opinii"01 kwietnia 2011 Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro jest przekonany, że wykluczając teorię o zamachu na prezydenckiego tupolewa prokuratorzy wyciągnęli "przedwczesne wnioski". Polityk PiS przedstawia własne argumenty.
Masakra w misji ONZ w Afganistanie. Tłum zlinczował Europejczyków01 kwietnia 2011 Nawet 20 osób mogło zginąć w przeprowadzonym w piątek ataku na biuro ONZ w mieście Mazar-i-Szarif na północy Afganistanu. Do masakry doszło, gdy tłum - rozwścieczony spaleniem Koranu przez pastora z Florydy 20 marca - wdarł się do lokalnej siedziby Organizacji.
"Gazeta Wyborcza" ujawnia, kto zabrał wieniec sprzed Pałacu31 marca 2011W ręce dziennikarzy "Gazety Wyborczej" trafiła taśma z monitoringu miejskiego. Dokładnie widać na niej przebieg wydarzeń w nocy z 10 na 11 marca. Są też ludzie, którzy zabrali wieniec i zdjęcia pary prezydenckiej. I tu niespodzianka…
"Leki przeciwbólowe zabijają, marihuana – nie"31 marca 2011 Zdaniem byłego ministra zdrowia, Marka Balickiego, po zażyciu sprzedawanych bez recepty leków przeciwbólowych umiera rocznie cztery tysiące Polaków. Tymczasem po marihuanie jeszcze nikt nie umarł.
Emisja "X-Factor" 10 kwietnia? PiS jest zbulwersowane.31 marca 2011 Telewizje komercyjne i publiczne nie zrezygnują z programów rozrywkowych w rocznicę katastrofy smoleńskiej. "Stacje epatowały nieszczerą żałobą" – kwitują politycy PiS.
"Mąż jest po lekach, śpi. O wyroku jeszcze nie wie"30 marca 2011Wanda Łyżwińska, żona skazanego na 3,5 roku więzienia byłego posła Samoobrony Stanisława Łyżwińskiego, zapowiada skierowanie jego sprawy do Strasburga. Broni go też dawna partyjna koleżanka.
Apel o bojkot Polski na stronach Światowego Kongresu Żydów30 marca 2011 Nie pompujcie pieniędzy w polską turystykę i inne dziedziny gospodarki – apeluje Menachem Z. Rosensaft. To reakcja na wstrzymanie prac nad ustawą dotyczącą rekompensat dla Żydów za stracony majątek.
Delegacja na uroczystości smoleńskie wyląduje aż w Moskwie30 marca 2011 Misja rekonesansowa przed uroczystościami smoleńskimi dobiega końca. Jest już niemal pewne, że polska delegacja poleci aż do Moskwy – dowiedział się reporter radia RMF FM.
MSZ "szaleje". Ponad trzy miliony na gastronomię, 186 tysięcy na alkohol30 marca 2011 Tyle w ciągu trzech lat wydało MSZ. Nawet na tle innych resortów polscy dyplomaci prezentują się jako wyjątkowo rozrzutni. Najwyraźniej drakońskie cięcia wydatków w ministerstwach nie obowiązują.
"To kompletny wymysł. Zdjęcia nie były wyrzucane, nikt ich nie niszczy"29 marca 2011 Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz twierdzi, że miasto jest przygotowane na rocznicę katastrofy smoleńskiej. Ale też krytykuje sposób, w jaki PiS "rozgrywa" kwestię sprzątania po demonstracjach.
"Niezmierzone jest miłosierdzie prezesa Jarosława Kaczyńskiego"29 marca 2011 Tak europoseł Jacek Kurski komentuje ewentualny powrót Adama Bielana do PiS. On sam ma jednak inne zdanie. "Ja w takich sprawach jestem mało ewangeliczny" – dodaje.