Armia rezygnuje z poboru ludzi "po podstawówce"
13 października 2007Armia rezygnuje z poboru setek tysięcy ludzi. Od czerwca nie weźmie w kamasze żadnego mężczyzny, który skończył tylko szkołę podstawową. Spokój będą mieć także studenci. Wojsko będzie powoływało jedynie absolwentów gimnazjów i szkół średnich - wynika z rozporządzenia MON, do którego dotarł dziennik.pl.