Bruksela sprzyja planom budowy Gazociągu Północnego
13 października 2007Urzędnicy w Brukseli kibicują budowie rosyjsko-niemieckiego gazociągu na dnie Bałtyku, który uderzy w Polskie interesy i może zanieczyścić środowisko naturalne. Komisja Europejska stwierdziła, że nie widzi w Gazociągu Północnym zagrożenia dla natury, a przewodniczący KE powiedział nawet, że gazociąg będzie "mile widziany".