Tron 2.001 stycznia 2011 "Tron: Dziedzictwo" – wysokobudżetowa i widowiskowa kontynuacja klasycznego filmu SF z lat 80. nie dorównuje swojemu pierwowzorowi.
Filmy, na które warto poczekać31 grudnia 2010 Jeż Jerzy, Tintin według Spielberga, Coenowie, Lars von Trier. To będzie dobry rok w kinach.
Dziwny jest ten film29 grudnia 2010 Koniec XXI wieku. Ostatni śmiertelnik, niejaki Nemo Nobody (Jared Leto), stale otoczony kamerami starzec, ostentacyjnie twierdzi, że ma dopiero 34 lata i jest rok 2009...
Teraz rządzą seriale25 grudnia 2010 Zdaniem wielu krytyków ta wiadomość ma już charakter oficjalny: telewizja wygrała z kinem.
Subiektywny przewodnik telewizyjny na Boże Narodzenie24 grudnia 2010 Polecamy filmy na Boże Narodzenie. Dla spragnionych miłości, dla dzieci dużych i małych, dla szukających rozrywki i dla tych, którzy kontestują gwiazdkowy nastrój.
Żeglujże żeglarzu po morzu23 grudnia 2010 Ekranizacja trzeciej części cyklu C.S Lewisa jest bajkowa i wierna duchowi literackiego oryginału, ale spływa po widzu, nie zostawiając głębszego wrażenia.
Odlot na Nową Zelandię18 grudnia 2010 Dwóch chłopaków z gitarami i Nowy Jork to wystarczająco dużo składników, by stworzyć świetny serial komediowy i nagrać fajną płytę.
Mikołajologia stosowana18 grudnia 2010 Współczesny świat wysoko ceni profesjonalistów. Dlatego nawet zajęcie dobrotliwego świętego powoli staje się zawodem jak każdy inny.
Dennis Rozrabiaka18 grudnia 2010 To było jedno z najsmutniejszych pożegnań tego roku – zmarł Dennis Hopper. Na szczęście zostały jego filmy. W tym tygodniu "Prawdziwy romans".
Spécialité de la maison17 grudnia 2010 W komedii "Julie i Julia" spotkały się dwie wielkie osobowości: najsłynniejsza amerykańska kucharka Julia Child i najwybitniejsza hollywoodzka aktorka Meryl Streep. W efekcie powstało lekkostrawne filmowe danie.
Gra dla trojga17 grudnia 2010 Niskobudżetowy thriller na troje aktorów. Gdyby nie mroczne emocje, oglądanie "Uprowadzonej Alice Creed" byłoby przyjemnością.
Siła sióstr i potęga wyobraźni17 grudnia 2010 "Ramona i Beezus" to familijny obrazek o obdarzonej wybujałą wyobraźnią dziewczynce nie dorównuje literackiemu oryginałowi, ale pozostawia po sobie dobre wspomnienie.
Gdzie są chłopcy z tamtych lat?14 grudnia 2010 Kiedyś filmy i seriale o nastolatkach miały wdzięk, a ich bohaterów można było lubić. Dojrzewanie nie jest łatwo opisywać – fikcyjna postać bywa sojusznikiem.
Wsi spokojna, wsi wesoła13 grudnia 2010 "Czarny" to pierwszy film nagradzanego na wielu festiwalach, niezależnego reżysera Dominika Matwiejczyka, który trafia do naszych kin.
Ten anioł sieje złość i przerażenie13 grudnia 2010 Horror pod pozorem wzruszającej historii i sadyzm w masce artyzmu – wrażliwi widzowie powinni omijać "Anioła nad morzem" z daleka.