Pierwsze boćki wróciły do Polski
02 marca 2009To niezbity dowód na to, że idzie wiosna. W Polsce pojawiły się pierwsze bociany. Ptaki zaobserwowano na Pomorzu - w Chojnie, w Dolinie Dolnej Odry, nad poligonem drawskim i koło Bornego Sulinowa - przy zamarzniętym jeszcze jeziorze Pile. Zdaniem ornitologów te bociany to zwiadowcy.