• Pusta klasa szkolna
  Remont, audyt, przeprowadzka, choroba prezesa – tyle słyszą dyrektorzy szkół, gdy wydzwaniają do Stowarzyszenia Przyjazna Szkoła z prośbą o rozliczenie pieniędzy zebranych z 1 proc. na ich placówkę. Niektórzy dopraszają się tak od trzech lat. Mimo to stowarzyszenie działa i nic mu nie można zrobić.
 • Maja, Hania, Nina, Mateusz
  Na użyczonych 12 metrach kwadratowych musi zmieścić się ich czworo: trzy małe dziewczynki i ich tata. Dopóki nie pojawiło się piętrowe łóżko, nie wysypiał się w zasadzie nikt. Teraz, gdy życie się zmieniło, może być już tylko lepiej.
 • Bilon
  Miał wspierać niewielkie, lokalne organizacje, którym trudno w inny sposób finansować swoją działalność. Wystarczyło 10 lat, by ideę jednego procenta postawiono na głowie.
 • Bronisław Komorowski
  Rozwój sektora organizacji pozarządowych, budowa zaufania społecznego i zaangażowania Polaków - takie zadania stawiają przed sobą społecznicy, uczestniczący w VII Ogólnopolskim Forum Inicjatyw Pozarządowych.
 • Zuzia, której chore serduszko wyleczono dzięki pomocy Fundacji Radia ZET
  W szpitalu zamieszkała w 2008 roku, a powodem było jej maleńkie serduszko, które nie działało jak należy. Dziś jest pełną życia, radosną sześciolatką w pełni sił. Po drodze przeszła poważną operację, a jej rodzice - pełne nerwów oczekiwanie w przekonaniu, że musi się udać. To historia dla tych, którzy wciąż nie wypełnili swojego zeznania PIT i nadal mają szansę odliczyć jeden procent podatku.
 • Rozliczenie roczne
  Czy ugrupowania polityczne należy wspierać jak fundacje i organizacje charytatywne? Projektem ustawy, który pozwoli odpisać 1 procent podatku na partie zajmie się w tym tygodniu Sejm. Oddacie politykom część swojego podatku?