• Warszawski sąd wydał wyrok na manifestantów
  Warszawski sąd skazał we wtorek pięcioro obywateli Niemiec z ruchu Antifa na kary od 6 do 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu za udział w zbiegowisku i atakowanie policjantów w czasie zamieszek podczas obchodów 11 Listopada.
 • Spalili wóz TVN24. Grożą im lata więzienia
  Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzewanych o zniszczenie wozu TVN24 w dniu Święto Niepodległości. Wandale mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat
 • Brutalne wideo trafiło do sieci
  To wideo ma być dowodem w sprawie przeciwko policjantowi, który brutalnie pobił przechodnia podczas zamieszek w stolicy 11 listopada. Komendant stołeczny policji nakazał wszcząć w tej sprawie postępowanie. Głos zabrał też minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.
 • Zdjęcie z filmu promującego Marsz Niepodległości
  Znani z zamieszek działacze niemieckich ultralewicowych i anarchistycznych organizacji skrzykują się w internecie na wyjazd do Warszawy, by zablokować prawicową manifestację 11 listopada - informuje "Rzeczpospolita".
 • Lech Wałęsa
  „Dziś musimy inaczej rozumieć patriotyzm: jako dążenie do wyrównania różnic poziomów we wszystkich dziedzinach” – przekonuje w wywiadzie udzielonym w przeddzień Święta Niepodległości były prezydent Lech Wałęsa. „Pamiętając, że jesteśmy częścią państwa Europa”.
 • Lekcja historii z Kabaretem Moralnego Niepokoju
  Transmisja uroczystości Święta Niepodległości z Placu Józefa Piłsudskiego, pilotażowy odcinek nowego serialu "1920. Wojna i miłość" oraz Kabaretowa Noc Listopadowa to propozycje anten TVP na rocznicę odzyskania niepodległości.
 • Narodowcy wystąpią w garniturach
  Radykalni narodowcy, nacjonaliści i neofaszyści wzywają do robienia porządku w szafie przed marszem w Święto Niepodległości. W miejsce piaskowych koszul, glanów i naramienników z falangą pojawić się mają eleganckie garnitury.