• Katyń. Cmentarz wojenny, na którym pochowani są polscy oficerowie zamordowani przez NKWD
  W Rosji wyszła drukiem książka historyka Nikity Pietrowa o enkawudzistach-wykonawcach zbrodni katyńskiej. Jest to oryginał pracy, która została przetłumaczona na polski i ukazała się w Polsce w zeszłym roku pod tytułem "Poczet katów katyńskich".
 • Ofiary Katynia 1940
  5 marca 1940 roku Biuro Polityczne Wszechzwiązkowej Partii Komunistycznej (bolszewików) WKP(b) podjęło decyzję o rozstrzelaniu polskich jeńców. Na dokumencie podpisał się Józef Stalin. To był wyrok na co najmniej 22 tysiące osób - polskich oficerów, policjantów, strażników granicznych. Wszyscy oni zostali zabici przez Rosjan i pochowani w masowych leśnych mogiłach. Przypominamy niektóre z ofiar katyńskich...
 • Prof. Andrzej Kunert
  Katyń był największym kłamstwem Europy XX wieku - uważa profesor Andrzej Kunert, gość radiowej "Jedynki". "Katyń w niesłychanie wyrazisty sposób pokazuje, że niestety, można w imię wielkich interesów poświęcać prawdę" - dodał sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.
 • Scena z filmu "Katyń" Andrzeja Wajdy
  Kłamstwo katyńskie w Warszawie. Rosyjscy wydawcy przyjechali na targi książki z pozycją kwestionującą sowieckie sprawstwo zbrodni w Katyniu - pisze "Nasz Dziennik".
 • Rosyjska prokuratura twierdzi, że mord katyński nie był ludobójstwem i nie chce oskarżać nikogo o jego przeprowadzenie. Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu nie zamierza jednak oceniać, czy Rosjanie prawidłowo przeprowadzili śledztwo. Zdecydował, że nie będzie zajmował się sprawą zbrodni katyńskiej.
 • Pamiętamy o Katyniu
  Dzisiaj w Strasburgu zapadnie wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie katyńskiej. Od tej decyzji nie będzie odwołania. Konsekwencją korzystnego dla nas orzeczenia byłaby konieczność wznowienia przez Rosję śledztwa w tej sprawie.
 • Rosyjska prokuratura twierdzi, że mord katyński nie był ludobójstwem i nie chce oskarżać nikogo o jego przeprowadzenie. Czy to stanowisko podzieli Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu? Werdykt już zapadł...