• Najgorzej ubrane polskie gwiazdy 2013 roku
  Ta lista to zestawienie, w którym żadna gwiazda nie chciałaby się znaleźć, a już na pewno nie po raz kolejny. Niestety, niektóre panie zagoszczą w naszym rankingu po raz kolejny z rzędu. Oto debiutantki i stałe bywalczynie modowej czarnej listy polskiego show-biznesu.
 • Najlepsze płyty roku 2013 według Anny Gadt:
  "Rok 2013 obfitował w wydarzenia muzyczne nie tylko na scenie jazzowej, która jest mi najbliższa, ale również w kręgu – nazwijmy to – muzyki pozajazzowej" – mówi znakomita wokalistka Anna Gadt i specjalnie dla dziennik.pl przedstawia listę płyt z ostatnich 12 miesięcy, po które na pewno będzie jeszcze często sięgać.
 • Najczęściej ściągane z sieci piosenki w 2013 roku:
  Jakich piosenek słuchał świat w roku 2013? Głównie amerykańskich – takie wnioski płyną z rankingu opublikowanego przez największy internetowy sklep muzyczny. W pierwszej dziesiątce najczęściej ściąganych z iTunes kawałków znalazło się dziewięć piosenek wykonawców ze Stanów Zjednoczonych i jedna niespodzianka – debiutancki singiel Nowozelandki Lorde.
 • Najlepsze płyty roku 2013 według MoMo:
  "Inteligentny, niegłupi, pogodny pop" – mówi o projekcie MoMo Muniek Staszczyk. Anna Ołdak i Michał Marecki swoją muzykę określają mianem art popu. Jak zwał, tak zwał – warszawska grupa stała się jednym z najciekawszych odkryć roku 2013, a jej krążek zebrał świetne recenzje. Dla nas Ania z MoMo przygotowała własny ranking najlepszych albumów ostatnich miesięcy.
 • Stopklatka wybrała najlepsze filmy 2013 roku:
  Rok 2013 na kinowych ekranach podsumowali polscy krytycy. Redaktorzy Stopklatki i zaprzyjaźnieni dziennikarze oddali głosy na najlepsze filmy, które premierę w Polsce miały pomiędzy 1 stycznia a 31 grudnia minionego roku. Po ich zliczeniu powstał poniższy ranking:
 • Najlepsze płyty roku 2013 według Doroty Miśkiewicz:
  Dorota Miśkiewicz ma za sobą bardzo pracowity rok. Ukazało się kilka krążków z jej udziałem, z których najważniejszymi są "Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci" (nagrany z zespołem Kwadrofonik) oraz "Wasowski odnaleziony", gdzie śpiewa w duecie z legendarnym Jerzym Wasowskim. Znakomita wokalistka lubi i zna osobiście wielu polskich wykonawców, więc szczerze przyznaje, że w stosunku do ich dokonań nie zawsze umie być subiektywna. Dlatego w swoim wyborze 10-ciu najlepszych płyt ostatnich 12 miesięcy ograniczyła się do wydawnictw zagranicznych.
 • 1. "Hobbit: Niezwykła podróż" – 8,4 miliona ściągnięć
  Film "Hobbit: Niezwykła podróż" znalazł się na pierwszym miejscu zestawienia najczęściej ściąganych filmów 2013 roku, które sporządził serwis Flickeringmyth. Po piracką kopię pierwszej części nowego dzieła Petera Jacksona sięgnęło aż 8,4 miliona internautów. Niewiele mniej osób (8,1 miliona) ściągnęło "Django" Quentina Tarantino. Trzecie miejsce w niechlubnym rankingu zajął film "Szybcy i wściekli 6" Justina Lina (7,9 miliona ściągnięć). Poniżej pierwsza dziesiątka najczęściej "piraconych" produkcji 2013 roku:
 • Najgorsze filmy 2013 roku według portalu IndieWire:
  To był rok wielu znakomitych obrazów i – niestety – dużej liczby filmowych gniotów. Ziarna od plew oddzielił portal IndieWire, publikując listę dwudziestu najgorszych produkcji 2013. Są wśród nich takie, które – zdaniem redakcji – "nie nadają się nawet do tego, by pokazywać ją na ścianie toalety publicznej".
 • Beyoncé podczas koncertu w ramach trasy "Mrs. Carter Show World Tour 2013" – Las Vegas, 29 czerwca 2013
  Tym razem zamiast klasycznego podsumowania ostatnich miesięcy na scenie muzycznej, proponujemy fotograficzną podróż przez rok 2013. Oto ważne wydarzenia i najlepsze zdjęcia!
 • 5. Świątynia Bayon, Siem Reap, Kambodża
  Gdzie w minionym 2013 roku turyści czuli się najlepiej? Serwis internetowy TripAdvisor.com przygotował listę najciekawszych miejsc wskazanych przez podróżników z całego świata. Finałową dziesiątkę zaszczyciły takie atrakcje, jak Taj Mahal, Machu Picchu czy malownicze świątynie z Kambodży. Jest także i polski akcent. W zestawieniu "Travelers' Choice Attractions" znalazł się bowiem Kraków.