• Prezydent Andrzej Duda
  KDPW jest fundamentem bezpieczeństwa krajowego rynku instrumentów finansowych, odgrywa istotną rolę w budowie nowoczesnej gospodarki - powiedział podczas gali związanej z 25-leciem Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych prezydent Andrzej Duda.
 • okładka książki "Moje Radio Zet" Andrzej Woyciechowski
  28 września 1990 roku, w prowizorycznym studio zorganizowanym w dwóch niedużych pomieszczeniach kamienicy przy Nowym Świecie w Warszawie, nadawanie rozpoczęło Radio Zet (wówczas jeszcze jako Radio Gazeta). Z okazji 25-lecia jednej z pierwszych prywatnych rozgłośni w Polsce, na rynku ukaże się książka "Moje Radio Zet", będąca wywiadem rzeką z Andrzejem Wyciechowskim, założycielem tej stacji.
 • Kuba Sienkiewicz
  Kuba Sienkiewicz, lider "Elektrycznych Gitar" i uznany neurolog stawia diagnozę 25-letniej Polsce. Na co choruje nasz kraj? Nieistotne spory, populizm, kryzys w służbie zdrowia, dziurawe drogi i upadające koleje – wylicza pan doktor z gitarą. W wywiadzie dla dziennik.pl Sienkiewicz robi bilans z okazji okrągłych urodzin – swojego zespołu i wolnej Polski.
 • Prezydent USA Barack Obama
  Barack Obama i Petro Poroszenko rozmawiali w Warszawie o możliwościach przywrócenia pokoju na Ukrainie oraz o pomocy gospodarczej dla tego kraju. Amerykański prezydent po spotkaniu z ukraińskim prezydentem- elektem poinformował, że politycy omawiali też możliwości ograniczenia uzależnienia energetycznego Ukrainy od Rosji.
 • Lech Wałęsa i Lech Kaczyński w czasie konferencji prasowej po wyborach do Sejmu i Senatu
  25 lat temu w Polsce po raz pierwszy odbyły się pierwsze, częściowo wolne wybory. Zwycięskie dla obozu Solidarności wybory były symbolicznym sukcesem wielu pokoleń Polaków, którzy nigdy nie zaakceptowali zniewolenia PRL-u. Zobacz przełomowe wydarzenia na zdjęciach!
 • Kierowca
  Świętowanie 25-lecia wolnej Polski w Warszawie okupione udrękami kierowców. Do takich wniosków można dojść przysłuchując się narzekaniom płynącym z samochodów i autobusów. Z uwagi na pokaźne obchody rocznicy wyborów, w znacznej części Śródmieścia zmieniono organizację ruchu.
 • Biało-czerwona
  Polacy chcą czegoś innego, niż wydaje się politykom. Na pierwszym miejscu stawiają sprawy fundamentalne: opiekę zdrowotną, reformę emerytalną, walkę z biedą. Równość praw mężczyzn i kobiet czy polityka zagraniczna to sprawy marginalne – wynika z sondażu PBS.
 • Prezydent Bronisław Komorowski wręczył ordery i odznaczenia zasłużonym pracownikom Telewizji Polskiej
  Prezydent oczekuje powszechnej refleksji nad 25-leciem polskiej wolności. Otwierając w Belwederze debatę "Nasza wolność... Polacy po 25 latach przemian", Bronisław Komorowski powiedział, że chciałby, aby każdy się zastanowił nad minionym 25-leciem - co się zmieniło w jego życiu i w jego otoczeniu.