• Mężzyzna wyrzucony z pracy - zdjęcie ilustracyjne
  Jeśli w 2013 r. bezrobocie w Polsce znacznie przewyższy 13 proc. - a wszystko na to wskazuje - to wśród absolwentów przekroczy próg 30 proc. - wynika z prognoz Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami.
 • Absolwenci stawiają na siebie i zakładają firmy
  Coraz więcej absolwentów, nie mogąc znaleźć pracy na etacie, decyduje się założyć własną działalność gospodarczą. I świetnie na tym wychodzą.
 • Tylko najlepsze firmy dbają o absolwentów
  Tylko mała część firm rozumie, że absolwenta trzeba wyszkolić, bo uczelnie kształcą ludzi, którzy nie radzą sobie na rynku. Dlatego organizują staże, które nie polegają już na parzeniu kawy.
 • Dramat absolwentów. Nikt nie chce ich zatrudniać
  Tej jesieni absolwentów czeka lodowaty prysznic. Firmy nie chcą zatrudniać ludzi bez doświadczenia, a same nie oferują staży, by wyszkolić przyszłych pracowników. Kilkaset tysięcy młodych ludzi trafi więc do urzędów pracy.
 • Niedouczeni absolwenci zmorą polskich firm
  Niedouczeni, bez żadnych ambicji a tylko z wysokimi żądaniami - oto cała prawda o polskich absolwentach. Najgorzej jest w branżach, które wymagają specjalistycznej wiedzy.
 • Specjaliści od gazu pilnie potrzebni
  Największe zachodnie firmy sektora gazowego ubiegają się o absolwentów kierunków Akademii Górniczo-Hutniczej, związanych z poszukiwaniem gazu - powiedział PAP Stanisław Nagy, szef katedry inżynierii gazowniczej na Wydziale Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH w Krakowie.
 • Studenci bez problemu znajdą pracę
  W nowym roku akademickim uczelnie szykują dziesiątki nowych kierunków i specjalizacji: ekofizykę, energetykę jądrową, marketing interaktywny, a nawet obsługę terminali LNG. Szkoły wreszcie zaczęły reagować na potrzeby rynku.
 • PJN łowi absolwentów. "Zostańcie w kraju"
  PJN rozpoczyna konsultacje z organizacjami studenckimi i pracodawcami, aby poprawić sytuację absolwentów na rynku pracy - ogłosiła szefowa PJN Joanna Kluzik-Rostkowska. Wezwała też rząd do podjęcia zdecydowanych działań, aby zatrzymać młodych ludzi w Polsce.
 • Na prowincji nie ma pracy dla magistrów
  W małych miastach jest praca dla absolwentów szkół średnich i zawodowych. Ale ci z wyższym wykształceniem, jeśli chcą pracować w swojej profesji, muszą wyjechać - wynika z najnowszego raportu firmy Sedlak & Sedlak.
 • Oto najlepszy tegoroczny dyplom na polskich ASP
  Marcin Zawicki z gdańskiej ASP został laureatem wystawy "Najlepsze Dyplomy 2010", prezentującej prace absolwentów Akademii Sztuk Pięknych z całego kraju.