• Adam Jarubas
  Jarosław Kaczyński jako lider Zjednoczonej Prawicy funduje nam wojnę religijną. Wciąga też Kościół w kampanię wyborczą – mówił w Radiu ZET kandydat Koalicji Europejskiej do PE Adam Jarubas z PSL.
 • Conchita Wurst
  Emocje wokół kieleckiego koncertu Conchity Wurst. Przeciwko występowi austiackiej drag queen, zwyciężczyni Eurowizji 2014 protestuje ponad 4 tysiące internautów - pisze "Nasz Dziennik".
 • Janusz Korwin-Mikke
  Gdyby prezydenta wybierali gimnazjaliści i licealiści, do drugiej tury weszliby Janusz Korwin-Mikke i Bronisław Komorowski. Na lidera partii KorWin głosowało prawie 29 proc. młodych.
 • Bronisław Komorowski
  Kampania poprzedzająca zaplanowane na 10 maja wybory prezydenckie dobiega końca. Ubiegający się o reelekcję prezydent i chcący pokrzyżować jego plany pretendenci przemierzyli całą Polskę. Kandydaci odwiedzali miasta i wsie, ściskają tysiące rąk, udzielali się w mediach (choć założenia niektórych sztabów pomijały ten element), wypuszczali na drogi flotylle autobusów, nawoływali do debat i robili wszystko, by zwyciężyć w wyścigu o prezydenturę. Zanim wyborcy zdecydują o jego wyniku, przygotowaliśmy ściągawkę, która przybliża sylwetki starających się o najwyższy urząd w państwie.
 • Adam Jarubas przed debatą w TVP1
  Wygląda na to, że sam lider PSL nie wierzy w dobry wynik Adama Jarubasa w wyborach prezydenckich. Bo opinia, którą wygłosił Janusz Piechociński nie najlepiej świadczy o kandydacie ludowców. A poszło o przetarg na śmigłowce...
 • Kandydaci na urząd prezydenta RP
  Wszyscy kandydaci na prezydenta w jednym studiu? Taki był plan telewizji publicznej. Jednak Bronisław Komorowski zrezygnował z udziału w spotkaniu. Trwająca 90 minut debata dotyczyła polityki zagranicznej, gospodarczej i spraw socjalnych. Każdy z gości miał tyle samo czasu na wypowiedź. Jakie deklaracje padły? Kto co obiecał? Kto atakował konkurentów? Zobacz relację z dyskusji.
 • Prezydent musi mieć większy wpływ na sytuację w Polsce - uważa Adam Jarubas. Kandydat PSL na prezydenta na szczycie Kasprowego Wierchu ogłosił swoje propozycje zmian.
 • Bronisław Komorowski
  Święto Flagi i Dzień Łączności z Polonią to główne motto dzisiejszej kampanii wyborczej. Bronisław Komorowski spacerował po bulwarach nad Wisłą, fotografował się z warszawiakami i gośćmi stolicy, częstował też tortem z napisem "Majówka z Polską". Z kolei Andrzej Duda, Adam Jarubas i Janusz Korwin-Mikke, na spotkaniach z wyborcami, mówili o Polakach za granicą i zwracali uwagę na problem emigracji.
 • Paweł Kukiz
  7 punktów procentowych w ciągu miesiąca stracił Bronisław Komorowski - wynika z sondażu TNS Polska przeprowadzonego dla "Wiadomości" TVP. Znacznie zyskuje zaś Paweł Kukiz - poparcie dla niego wzrosło z 6 do aż 11 procent.
 • Bronisław Komorowski
  Nowy sondaż polityczny wskazuje, że druga tura jest praktycznie przesądzona. Poparcie dla Bronisława Komorowskiego cały czas spada, choć Andrzej Duda nie jest w stanie wykorzystać problemów lidera. Coraz więcej ludzi chce też głosować na Pawła Kukiza.