• "Popiełuszko. Wolność jest w nas"
  W połowie października TVP1 rozpocznie emisję miniserialu fabularnego opowiadającego o losach słynnego kapelana Solidarności. "Popiełuszko. Wolność jest w nas" to telewizyjna wersja kinowego filmu Rafała Wieczyńskiego.
 • "Syberiada polska" – prawdziwa historia, prawdziwi bohaterowie, nieprawdziwy film
  "Syberiada polska" mogła być wielką historyczną epopeją, a wyszedł trącący fałszem szkolny bryk.
 • Sonia Bohosiewicz, Andrzej Wolf i Janusz Zaorski na premierze "Syberiady polskiej"
  "Realizacja tego filmu była moim marzeniem, również z pobudek osobistych" – mówi twórca "Syberiady polskiej" Janusz Zaorski. Historia rodziny wywiezionej na Syberię trafi na ekrany kin 22 lutego, ale już w poniedziałek odbyła się w Warszawie jej uroczysta premiera. Pierwsze recenzje nie są jednak zbyt pochlebne: "Szkoda szkolnej młodzieży, która będzie zapewne straszona tym koszmarem w ramach lekcji historii" – pisze Michał Zygmunt w Stopklatce.
 • "Syberiada polska"
  "Syberiada polska" zapowiadana jest jako jedna z największych produkcji ostatnich lat. Epicki obraz Janusza Zaorskiego (twórcy "Matkę Królów" i "Jeziora Bodeńskiego") jest historią Polaków deportowanych w latach 40. na Syberię. – To nie jest film kombatancki – zapewnia reżyser – To film o zwycięstwie.
 • Hans Kloss znów nadaje
  16 marca na ekrany kin wejdzie wojenny thriller "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć" – współczesna wersja przygód legendarnego polskiego agenta. Do sieci trafił oficjalny zwiastun dzieła, za którego kamerą stanął Patryk Vega.
 • Piotr Adamczyk jako sturmbannführer Hermann Brunner
  Piotr Adamczyk i Adam Woronowicz, "święci" polskiego kina, debiutują w rolach czarnych charakterów w wojennym thrillerze Patryka Vegi "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć". Obraz trafi do kin 16 marca.
 • Polacy przekonali się, że baby są jakieś inne
  Nowa komedia Marka Koterskiego, "Baby są jakieś inne", osiągnęła rekordowy wynik otwarcia.
 • Baby są jakieś inne
  Adam Woronowicz i Robert Więckiewicz rozmawiają o babach w samochodzie, podczas nocnej podróży. A jednak nie jest to wyłącznie łatwa komedia, pełna dowcipów sprzedawanych w wartkich dialogach. Znakomicie zagrany film Marka Koterskiego, atrakcyjny wizualnie, z naprawdę dobrym scenariuszem jest mądrą opowieścią o… słabościach mężczyzn. "Baby są jakieś inne" już w kinach.
 • "Baby są jakieś inne" to nie jest wyłącznie łatwa komedia
  To nie jest wyłącznie łatwa komedia. Baby są jakieś inne, ale równie trudno jest zrozumieć facetów.
 • Robert Więckiewicz i Adam Woronowicz
  W Warszawie odbyła się premiera najnowszego filmu twórcy "Dnia Świra", Marka Koterskiego. "Baby są jakieś inne" to przewrotna historia o zderzeniu dwóch obcych sobie planet – Wenus i Marsa. W rolach głównych wystąpili Robert Więckiewicz i Adam Woronowicz – oni też, obok reżysera, byli gwiazdami wtorkowego pokazu. Zobacz, kto jeszcze wpadł sprawdzić: co z tymi babami?