• Mózg
  Mózg przez wieki był niedoceniany, uważany za jeden z wielu organów w ludzkim ciele. Ustępował sercu, gdyż ono uważane było za centrum organizmu człowieka. Z czasem stał się naszym centrum zarządzania, a jednocześnie z największych zagadek ludzkości, które powoli rozwiązujemy. A wraz z rozwiązywaniem dowiadujemy się, że o nasz mózg możemy dbać.
 • Dziecko w maseczce na twarzy
  Mamy alarm smogowy w wielu miastach Polski. Lekarze przekonują, że należy zminimalizować czas przebywania na zewnątrz do minimum. Dzieciom, seniorom i kobietom w ciąży odradzają wszelkie spacery. Czy naprawdę jest tak groźnie? O tym, jak smog działa na przyszłe mamy, rozmawiamy z dr Katarzyną Pietuch, ginekologiem z Kliniki INVICTA w Warszawie
 • Michael Gallagher przyłapany na dopingu
  Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) opublikowała listę zabronionych substancji na rok 2017. W porównaniu z poprzednimi latami, do wykazu dopisano m.in. specyfik wykorzystywany w leczeniu zespołu nadpobudliwości z deficytem uwagi (ADHD).
 • Dziecko
  Psycholog dr Enrico Gnaulati napisał książkę o tym, że dzieci są źle diagnozowane: "Bardzo duży procent dzieci, u których w młodym wieku zdiagnozowano ADHD, chorobę dwubiegunową lub autyzm, w późniejszym okresie nie wykazują ich objawów".
 • Mężczyzna robi sobie selfie smartfonem
  Trudno jest ci się skupić na jednym zadaniu, masz problemy z koncentracją, szybko nudzi cię wykonywanie jednej czynności? To typowe objawy ADHD. Ale nie musisz go mieć. Bardziej prawdopodobne jest to, że nadużywasz smartfona.
 • Gra
  Gry komputerowe i to takie, które w których obecna jest przemoc, mogą pomóc dorosłym ludziom cierpiącym na ADHD. Tak twierdzą badacze z Uniwersytetu SWPS, którzy prowadzą eksperymentalne badania w tej dziedzinie.
 • Złość
  Dla tych dzieci świat to za mało. Młodzi ludzie z zaburzeniem koncentracji uwagi, nadruchliwością i impulsywnością, czyli z ADHD, potrzebują więcej wysiłku i cierpliwości ze strony rodziców i nauczycieli w szkole.
 • Herbatki na ADHD?
  Nie zawsze warto sięgać po leki. Niekiedy wystarczy skorzystać z naturalnych metod, by na przykład załagodzić objawy ADHD lub wyciszyć emocje i ukoić nerwy. Zobacz pięć niezawodnych ziół.
 • Otyła kobieta
  Mówi się o tym, że w ostatnich latach lawinowo wzrosła liczba dzieci z autyzmem i ADHD. Uczeni szukają odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak się dzieje.
 • Czy dziecko ma ADHD?
  Nie cichną kontrowersje społeczne i naukowe wokół ADHD. Tym razem czołowy amerykański neurobiolog broni tezy, że nadpobudliwość psychoruchowa jest co najwyżej zbiorem różnych objawów, ale na pewno nie można nazwać jej "prawdziwą chorobą".