• Zestresowany mężczyzna
  Czujesz kołatanie serca, nogi się pod tobą uginają. Twarz płonie, ręce drżą, zaczynasz się pocić. Do tego mówisz nieskładnie i masz problemy z koncentracją. Co się dzieje? Tak działa stres.
 • Łabska Trasa rowerowa_Decin. fot. Petr Polák
  Na rowerze, na piechotę, w wodzie, na koniu, na skałkach – ten, kto kocha sport i adrenalinę, nie mógł trafić lepiej. Czechy to idealne miejsce dla miłośników turystyki aktywnej.
 • Strzykawka z adrenaliną
  Bardzo ciężka i nagła reakcja alergiczna – wstrząs anafilaktyczny – stanowi bezpośrednie zagrożenie życia. Alergicy, którzy doświadczyli już niepokojących objawów, powinni zawsze mieć przy sobie adrenalinę, by w razie potrzeby ją sobie zaaplikować.
 • Kobieta obgryza paznokcie
  Słodycze, bakalie, muzyka i sport to najczęściej stosowane przez nas metody radzenia sobie ze stresem - wynika z badań ankietowych Mixit.pl. A jak sobie z nim odpowiednio radzić podpowiada dr Magdalena Golachowska.
 • Kobieta w szpitalu
  Pacjenci, którzy przebyli wstrząs anafilaktyczny, powinni być objęci opieką alergologa, który zleci zdiagnozowanie przyczyn anafilaksji oraz terapię, a także zabezpieczy pacjenta w adrenalinę – mówili lekarze w środę na konferencji prasowej w stolicy.
 • Dłonie zaciśnięte w pięści
  Spocone dłonie - to objaw tego, że w stresie możemy nie myśleć racjonalnie. Dowodzą tego badania polskiego naukowca, doktora Szymona Wicharego z Uniwersytetu SWPS.
 • Mors
  Zimowe pływanie na otwartych wodach daje dużą satysfakcję, zastrzyk adrenaliny i pozwala zachować zdrowie – uważa Leszek Naziemiec, założyciel klubu Silesia Winter Swimming.
 • Lekarstwo na wstrząs anafilaktyczny
  Jeśli w gronie najbliższych nam osób jest osoba mająca alergię na jakąś substancję, to powinniśmy być przygotowani na to, że będziemy świadkami wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego.
 • Tunel aerodynamiczny
  Polacy coraz odważniej podchodzą do realizacji własnych zainteresowań i oryginalnych form spędzania wolnego czasu. Z roku na rok przybywa pasjonatów sportów ekstremalnych. Wśród niestandardowych aktywności fizycznych dużą popularnością cieszą się również te realizowane w powietrzu. Jedną z nich jest lot w tunelu aerodynamicznym – kusząca alternatywa dla amatorów skoków ze spadochronem.
 • Extreme snowboarding
  Aktywności związane z podejmowaniem ryzyka zwiększają wydzielanie się w organizmie norepinefryny i epinefryny, czyli substancji chemicznych odpowiedzialnych za przeżywanie stanu euforii. Coraz więcej Polaków poszukując mocnych wrażeń, próbuje sportów ekstremalnych. Kim są Ci ryzykanci, postanowił sprawdzić serwis prezent marzeń realizując sondę wśród swoich Klientów.