Tusk "z satysfakcją" przyjął oświadzenie Obamy. Wychodzimy z Afganistanu
23 czerwca 2011 Premier Donald Tusk powiedział w czwartek w Brukseli, że z satysfakcją przyjął deklarację strony amerykańskiej o redukcji wojsk w Afganistanie i że zwrócił się do szefa MON Bogdana Klicha o przygotowywanie planu redukcji polskich wojsk w tym kraju.