• Złoty AK-47
  Jeden z teksaskich sprzedawców broni postanowił urozmaicić swój asortyment o parę sztuk złotych i niklowanych kałasznikowów.
 • Terrorysta z kałasznikowem
  Współpracownicy jordańskich służb wywiadowczych regularnie kradli broń, w którą amerykańska CIA oraz Arabia Saudyjska chciały zaopatrzyć rebeliantów w Syrii. Uzbrojenie trafiało potem na czarny rynek, a potem w ręce terrorystów - wynika z raportu dziennika "New York Times" i telewizji Al-Dżazira.
 • Najpopularniejsza broń w USA
  Większość Amerykanów popiera restrykcje związane z bronią palną, w tym zakaz posiadania broni automatycznej typu wojskowego (jak np. AK-47). Mimo to, 44 procent ankietowanych przyznaje się do posiadania co najmniej jednej sztuki broni palnej. The Huffington Post przedstawił listę najpopularniejszych egzemplarzy. Zobacz galerię!
 • AK-47
  Londyński fotograf, zdobywca nagrody Amnesty International jest autorem projektu „AKA Peace” odmieniającego wizerunek słynnego kałasznikowa. Na wystawie zaprezentowanej w londyńskim Institute of Contemporary Arts, zgromadzono prace znanych artystów, którzy przekształcili AK-47 – najsłynniejszą broń świata - w dzieło sztuki mówiące o pokoju.
 • AK-47
  Na rynku pojawiają się coraz nowocześniejsze rodzaje broni, jednak mimo wszystko przestarzały już karabin AK-47 wciąż cieszy się dużą popularnością. Co trzeci kałasznikow produkowany jest na zamówienie Amerykanów.
 • Pomysłowość handlarzy na sprzedaż używanego samochodu nie zna granic. Jednak cofanie liczników o kilkaset tysięcy jest niczym w porównaniu z nową, wystrzałową akcją… Sprzedaż aut wzrosła ponad dwukrotnie.