• Akademik
  Pralnia z piłkarzykami i jacuzzi na dachu zamiast piętrowych łóżek i współdzielonych toalet. Do 2021 roku w Polsce może przybyć nawet 10 tys. miejsc do spania w akademikach prywatnych, co oznacza wzrost podaży o 150 proc. w ciągu zaledwie trzech lat, podaje firma doradcza Savills. Według analityków, prywatne domy studenckie to w dalszym ciągu nisza na rynku nieruchomości, ale coraz bardziej pożądana wobec chęci dywersyfikacji portfeli inwestycyjnych przez fundusze i rosnących oczekiwań studentów.
 • Radiowóz, polska policja
  Studenci z akademika Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, założonej przez ojców redemptorystów, zostali ewakuowani po informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego w akademiku – powiedziała PAP rzecznik prasowy toruńskiej policji.
 • Młodzi ludzie siedzą na schodach
  To, gdzie kto studiuje, zależy od miejsca zamieszkania i pozycji rodziców. Zaledwie co szósty maturzysta wyjeżdża na uczelnię do innego województwa. Powód? Wysokie koszty utrzymania i brak pomysłów na siebie. 
 • Donald Tusk
  Kamil Sipowicz, partner Kory wkłada kij w mrowisko. Powód: żal do Donalda Tuska, że - jako premier - nie doprowadził do legalizacji narkotyków.
 • Ukraińska milicja zatrzymała młodego mężczyznę, który groził zabiciem studentów - obcokrajowców. Nacjonalista twierdził, że chce się wzorować na norweskim psychopacie Andersie Breiviku.
 • Studencie! Zobacz, gdzie tanio przenocujesz!
  20 złotych za noc - to się nazywa tanie nocowanie. Forum Uniwersytetów Polskich zorganizowało letnią akcję, do której wciągnęło 19 polskich uniwersytetów. W czasie lata studenci tych uczelni będą mogli skorzystać z taniego noclegu w akademikach. Do akcji przystąpił m.in. Uniwersytet Śląski, który udostępnia trzy domy studenckie: w Katowicach, Sosnowcu i Cieszynie. Zobacz, w których miastach możesz szukać taniego noclegu.