• W obecnym stanie 500+ zachęca do bierności zawodowej
    Aktywność zawodowa młodych kobiet w Polsce spadła do najniższego poziomu od co najmniej 19 lat - wynika z najnowszej publikacji GUS. Dane pokazują również, jak zaskakująco niski jest poziom aktywności wśród rodzin z jednym dzieckiem pobierających świadczenie Rodzina 500 plus - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
  • Polacy rzadziej zmieniają pracę - wynika sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej.
  • Nie chcą na emeryturę
    Nawet jeśli mężczyźnie przyjdzie czekać emerytury do 67 roku życia, może się okazać, że czasu na przygotowanie się do niej było za mało… Facetowi ciężko pogodzić się z takim stanem rzeczy, zwłaszcza jeśli wiąże się on z koniecznością zrezygnowania z popularności i zainteresowania mediów. Jeśli celebryta oficjalnie ogłasza swoje przejście na emeryturę, warto do tych deklaracji podejść z dystansem. Ci gwiazdorzy nie owijają w bawełnę. Emerytura nie jest dla nich!
  • Ofiarom przemocy domowej pomaga aktywość zawodowa
    Przemoc domowa to poważny problem, który dotyka kobiet na całym świecie. Ostatnie badania wykazały, że ogromne znaczenie w radzeniu sobie z tym traumatycznym doświadczeniem ma aktywność zawodowa. W jaki sposób praca pomaga uporać się z rolą ofiary przemocy domowej?