• Woskowa figura Alberta Einsteina
  Opublikowany w tym tygodniu w USA "Dziennik podróży" Alberta Einsteina z lat 1922-23, ujawnia "ciemną stronę" genialnego fizyka i pod koniec życia wielkiego autorytetu moralnego ruchu praw obywatelskich: dawną dyktowaną europocentryzmem ksenofobię i rasizm.
 • kosmos
  Po pół wieku poszukiwań fizycy odkryli w Stanach Zjednoczonych fale grawitacyjne. Poinformowano o tym na specjalnej konferencji w Waszyngtonie. Odkrycie jest potwierdzeniem ostatniego ważniejszego postulatu teorii względności Einsteina.
 • Winston Churchill
  Wyróżniali się nie tylko genialnym umysłem i kreatywnością, ale i nietuzinkowym życiem erotycznym... Sypialnie tych znanych mężczyzn widziały niejedno! Zobacz koniecznie!
 • Piknik Naukowy w Warszawie
  Choć pod koniec tłum zelżał, zwiedzających nie brakowało do ostatnich chwil. O 20:00 na Stadionie Narodowym w Warszawie zakończył się Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Setki pokazów na ponad dwustu stanowiskach oglądało tysiące ludzi przy dobrej pogodzie, choć na chwilę pojawił się deszcz.
 • Neutriny szybsze niż światło? Odkrycie naukowców z CERN podważył luźny kabel
  Albert Einstein nie miał racji! - taka sensacyjna wieść gruchnęła w ubiegłym roku. W ośrodku badawczym CERN "udowodniono", że neutriny mogą pędzić szybciej niż światło. Teraz okazuje się, że zamiast odkrycia jest wielki wstyd. Bo uczonych zmylił... zbyt luźno podłączony kabel. 
 • Muzeum w Filadelfii ma próbki mózgu Alberta Einsteina
  Muzeum medycyny w Filadelfii na wschodzie USA od czwartku może poszczycić się drogocennym eksponatem - w darze od lekarki z miejscowego szpitala placówka otrzymała 46 próbek istoty szarej mózgu samego Alberta Einsteina.
 • 1. Michael Jackson zarobił w tym roku 170 mln dolarów
  W przypadku sławnych ludzi śmierć nie oznacza końca kariery... Choć Michael Jackson nie żyje już od dwóch lat, Król Popu wciąż zarabia miliony. Z majątkiem wycenianym na 170 mln dolarów trafił na na pierwsze miejsce rankingu najlepiej zarabiających, nieżyjących gwiazd, który corocznie przygotowuje magazyn "Forbes". Aby znaleźć się w tym zestawieniu zmarły celebryta musiał zarobić między październikiem 2010 a październikiem 2011 przynajmniej 6 mln dolarów. Oto ranking gwiazd, które zarabiają nawet po śmierci...