• Mateusz Morawiecki
  Dwa nieznane wątki z taśm z restauracji "Sowa i Przyjaciele" opublikował portal tvn24.pl. Mateusz Morawiecki - ówczesny szef WBK - spotkał się w 2013 w restauracji ze Zbigniewem Jagiełłą (prezesem PKO BP), szefem PGE Krzysztofem Kiljanem i jego zastępczynią Bogusławą Matuszewską. Rozmawiano m.in. o pracy dla byłego szefa resortu skarbu Aleksandra Grada czy syna polityka PiS, Ryszarda Czarneckiego.
 • Aleksander Grad
  B. minister skarbu w rządzie PO-PSL i b. wiceprezes Tauronu Aleksander Grad miał otrzymać od spółki odszkodowanie 560 tys. zł; Tauron odmówił zapłaty - podaje piątkowy "Super Express". Według informacji portalu Grad złożył pozew w tej sprawie żądając od spółki 75 tys. zł.
 • Jarosław Kaczyński i Donald Tusk
  Zatrudnianie znajomych i pociotków? Podwójne standardy? Kolesiostwo? Tak naprawdę nie ma znaczenia, która partia rządzi. Czy była to Platforma Obywatelska z PSL, czy teraz PiS, każdy musi zmierzyć się z oskarżeniami o nepotyzm. Bo ten dotyczy każdej partii rządzącej bez wyjątku. Obecna opozycja atakuje PiS za obsadzanie stanowisk swoimi, nie mającymi kompetencji? Nie tak dawno tym samym językiem Prawo i Sprawiedliwość oburzało się na nepotyzm PO i PSL. Przykłady? Proszę bardzo.
 • Aleksander Grad
  Poseł PiS Krzysztof Zaremba złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez m.in. b. ministra skarbu Aleksandra Grada. Według posła, Grad miał narazić skarb na znaczną szkodę przez brak kontroli nad dzierżawą terenów po szczecińskiej stoczni.
 • Zygmunt Solorz Żak
  Resort skarbu przygląda się prywatyzacji kopalń przejętych przez Zespół Elektrowni Pątnów Adamów Konin. To niejedyne przekształcenia, do których zastrzeżenia ma rząd.
 • Igor Ostachowicz
  "Zesłanie" do spółek Skarbu Państwa to jedna z metod zapewniania miękkiego lądowania ludziom władzy. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Igora Ostachowicza, bliskiego współpracownika Donalda Tuska, który miał zająć specjalnie dla niego stworzone stanowisko członka zarządu ds. korporacyjnych i komunikacji. Po dwóch dniach medialnej burzy zrezygnował, ale nie był to pierwszy przypadek przeprowadzki z polityki wprost do biznesu.
 • Instalacja energetyczna
  Tauron ma nową radę nadzorczą. W skład zarządu energetycznego giganta wszedł były minister z rządu Donalda Tuska - Aleksander Grad.
 • Aleksander Grad
  Aleksander Grad nie jest już szefem spółki budującej polskie elektrownie atomowe. Były minister złożył dymisję i, jak twierdzi, zostanie "tylko" członkiem rady nadzorczej spółki.
 • Aleksander Grad miał zostać szefem PGE. Jednak obecny prezes państwowego koncernu wygrał wojnę nerwów z rządem i zostaje na stanowisku - wynika z ustaleń "DGP". Krzysztof Kilian ma dostać tylko dwóch nowych wiceprezesów.
 • Elektrownia jądrowa
  Były minister skarbu Aleksander Grad już nie będzie posłem. Złożył wniosek o wygaszenie mandatu. Nieoficjalnie DGP się dowiedział, że stanie na czele spółki mającej budować w Polsce elektrownie jądrowe.