• Mężczyzna kicha
  Jesteś uczulony na pyłki? Uważaj co jesz i nie ustalaj diety tylko na podstawie testów. Może to doprowadzić do stanów zagrożenia życia, między innym do wstrząsu anafilaktycznego – ostrzega profesor Ewa Czarnobilska, kierownik Centrum Alergologii Klinicznej i Środowiskowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
 • Dziewczynka ma katar
  Zanieczyszczenia powietrza osadzające się na pyłkach roślin mogą nawet znacznie nasilać objawy alergicznego nieżytu nosa – podkreślił doktor nauk medycznych Piotr Rapiejko podczas śniadania prasowego zorganizowanego we wtorek w Warszawie.
 • Dziecko z laptopem na kolanach
  Otyłość, cukrzyca, alergie i wady postawy - to dolegliwości, na które cierpią już kilkuletnie dzieci, a którym można zapobiec poprzez zmianę nawyków - przekonują lekarze rodzinni.
 • Produkty, które powodują alergię pokarmową
  W leczeniu alergii pokarmowej najskuteczniejsze jest czasowe lub trwałe zastosowanie właściwie dobranej diety eliminacyjnej – twierdzą eksperci.
 • Brokuły
  Brokuł to inaczej zielony kalafior. Brokuły mają wyjątkowe właściwości i wartości odżywcze, co czyni je jednymi z najzdrowszych warzyw. W smaku są delikatniejsze od kalafiora. Brokuły mają działanie przeciwzapalne, zapobiegają alergii i mają dużo błonnika. Można je komponować z wieloma potrawami.
 • Lekarz w maseczce na twarzy
  Zmiany klimatu są potencjalnie katastrofalnym zagrożeniem dla zdrowia. Tak twierdzi grupa ekspertów, która publikuje swój raport w medycznym tygodniku „The Lancet”.
 • Coraz więcej osób ma alergię pokarmową
  We Francji wielcy mistrzowie kuchni troszczą się o klientów z alergiami. Liczba gości będących na specjalnych dietach wzrasta bowiem z każdym rokiem.
 • Dzieci
  Budowanie „baz”, przesiadywanie na trzepaku, zabawa w chowanego – tak jeszcze niedawno dzieci spędzały czas na podwórkach. A teraz? Zdaniem 64 proc. Polaków maluchy zostają w domach, gdzie wolą grać w gry lub oglądać tv. Według badania przeprowadzonego dla marki JELP przez TNS Polska, większość z nas z rozrzewnieniem wspomina czasy dzieciństwa, uważając, że kiedyś dzieci były szczęśliwsze.
 • Alergia dokucza szczególnie na wiosnę
  Przychodnie alergiczne przeżywają teraz oblężenie. Wiosenna aura sprawiła, że wcześniej niż zazwyczaj pylą trawy, rośliny i drzewa.
 • Orzechy w ciąży są bezpieczne
  Czy można jeść orzechy w ciąży? Czy nie zaszkodzi to dziecku? Czy nie spowoduje u niego alergii? Te pytania często dręczą przyszłe mamy. Najnowsze badania pokazują jednak, że te obawy są bezpodstawne. Orzechy są nie tyle bezpieczne, co wręcz wskazane w czasie ciąży.