• Rosół z królika
  Alergia to niewątpliwie choroba cywilizacyjna. Szacuje się, że cierpi na nią nawet 40 proc. Polaków i liczba chorych wzrasta z roku na rok. Wielu z nich ma uczulenie na produkty spożywcze i musi odpowiednio komponować swoje codzienne menu.
 • Mężczyzna kicha
  Jesteś uczulony na pyłki? Uważaj co jesz i nie ustalaj diety tylko na podstawie testów. Może to doprowadzić do stanów zagrożenia życia, między innym do wstrząsu anafilaktycznego – ostrzega profesor Ewa Czarnobilska, kierownik Centrum Alergologii Klinicznej i Środowiskowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
 • Mieszkanie
  Co trzeci Polak ma alergię. Dotyka ona ponad połowę mieszkańców dużych miast, a dolegliwości są powodowane coraz częściej przez wszechogarniający nas smog. Alergicy uciekają z centrum miast na obrzeża, ale czy to najlepsze rozwiązanie? Przecież decydując się na mieszkanie pod miastem również jesteśmy narażeni na alergeny.
 • Niemowlę na dywanie
  Według badań ECAP (Epidemiologia Chorób Alergicznych w Polsce) – w naszym kraju na różne postaci alergii cierpi nawet 40% społeczeństwa, a sprzyja im m.in. zanieczyszczone powietrze. Alergiczny nieżyt nosa, pokrzywka czy nawet astma – która może rozwinąć się, gdy alergia będzie nieleczona lub źle leczona – mogą skutecznie uprzykrzyć życie. Aby alergik poczuł się lepiej, warto przestrzegać kilku zasad, które obniżą stężenie alergenu – koniecznie przeczytajcie jakich.
 • Rodzina z prezentami pod choinką
  Zamiast narzekać, że trudno jest kupić coś dla alergika (bo znowu okaże się, że na nikiel reaguje wysypką zaś ubranie wywołuje ataki kaszlu), lepiej poszukaj rzeczy, które załagodzą dolegliwości i ułatwią codzienne funkcjonowanie. Jest ich naprawdę sporo.
 • Nawilżacz powietrza
  Z pomocą przyszła Anna Nowak-Ibisz i zaprezentowała w "Dzień Dobry TVN" urządzenia o takim przeznaczeniu. Pani Gadżet omówiła też, jak działa oczyszczacz powietrza stosowany w szwedzkich szpitalach.
 • Spacer dziadka z dzieckiem
  Co drugi mieszkaniec Polski doświadczy w swoim życiu choroby alergicznej; liczba osób cierpiących na alergie nieustannie wzrasta, a w miastach jest cztery razy więcej alergików niż na wsi - mówi alergolog prof. Piotr Kuna. Dominują alergie wziewne, które stanowią 80 proc. wszystkich alergii - dodaje.
 • Jogurt naturalny z płatkami
  Chrupiące płatki z dodatkiem owoców i bakalii to uniwersalna mieszanka dla wszystkich, nawet dla osób na restrykcyjnych dietach. Musli może jednak także służyć konkretnym celom dietetycznym. Sekret tkwi w umiejętnym dobieraniu składników.
 • Alergia na pyłki
  Za oknem piękna pogoda – słońce, delikatny wiatr, zieleniące się drzewa i kwitnące kwiaty. Nic tylko wyjść z domu i cieszyć się pięknem natury. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na beztroskie wiosenne spacery. Dla niektórych wiosna to najbardziej uciążliwa pora roku. Alergicy, bo o nich mowa, kiedy tylko zaczyna robić się cieplej, doświadczają wielu nieprzyjemnych dolegliwości.
 • Coraz więcej osób ma alergię pokarmową
  We Francji wielcy mistrzowie kuchni troszczą się o klientów z alergiami. Liczba gości będących na specjalnych dietach wzrasta bowiem z każdym rokiem.