• Hitchcock to firma ze znakiem jakości. Znają ją wszyscy szanujący się kinomani
  Od "Wyznaję" do "Północ – północny zachód". Ukazał się nowy box DVD z filmami mistrza suspensu Alfreda Hitchcocka.
 • Najwięksi oscarowi przegrani w historii: Leonardo DiCaprio
  Historia kina usłana jest nazwiskami wielkich aktorów i reżyserów notorycznie ignorowanych przez Akademię Filmową. Oto najsławniejsi "recydywiści" w tym względzie. Oscary przeszły im koło nosa i to niejeden raz...
 • Remake "Ptaków" ma reżysera
  Diederik Van Rooijen stanie za kamerą nowej wersji filmu "Ptaki" Alfreda Hitchcocka.
 • Jubileusz 50-lecia najsłynniejszego dreszczowca Hitchcocka
  50 lat temu na ekrany kin wszedł najsłynniejszy z filmów Alfreda Hitchcocka – "Ptaki". Obraz uplasował się w pierwszej dwunastce hitów z 1963 roku i na zawsze wszedł do historii kinematografii, zyskując status kultowego. Teraz z okazji swego jubileuszu trafił na płyty Blu-ray.
 • Mija pół wieku od premiery najsłynniejszego dreszczowca Alfreda Hitchcocka
  50 lat temu do kin wszedł najsłynniejszy z filmów Alfreda Hitchcocka – "Ptaki". Obraz uplasował się w pierwszej dwunastce ekranowych hitów z 1963 roku i na zawsze wszedł do historii kinematografii, zyskując status kultowego.
 • Alfred Hitchcock w 1960 roku
  Trwa renesans Alfreda Hitchcocka. Zaledwie w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy na ekranach – mniejszym i większym – pojawiły się dwie pełnometrażowe produkcje fabularne traktujące o brytyjskim filmowcu. Jego największe dzieła wydano po raz pierwszy w formacie Blu-ray. Obszerna książka Stephena Rebello na temat kulisów powstania "Psychozy" trafiła na kolejne rynki wydawnicze. Wreszcie opiniotwórczy magazyn filmowy "Sight & Sound" wybrał "Zawrót głowy" najlepszym filmem w historii kina, tym samym strącając z piedestału "Obywatela Kane'a", który stał na nim od 1962 roku. Możemy się temu fenomenowi przyglądać z bliska, bowiem Polski – tym razem – nic nie ominęło.
 • Alfred Hitchcock i Grace Kelly
  Twórca "Psychozy" przez całe życie poszukiwał idealnej blondynki.
 • Helen Mirren z wnukiem Feliksem na premierze "Hitchcocka"
  Helen Mirren zagrała w filmie "Hitchcock" u boku Anthony'ego Hopkinsa. Przy okazji premiery wielka aktorka zdradziła, że miała w przeszłości szansę na rolę w obrazie mistrza suspensu. Zgubiła ją jednak arogancja i zarozumiałość.
 • 1. "Zawrót głowy" (Alfred Hitchcock, 1958)
  "Zawrót głowy" zajął pierwsze miejsce w organizowanym od 1952 roku raz na 10 lat zestawieniu magazynu "Sight and Sound" wydawanym przez Brytyjski Instytut Filmowy. Film Hitchcocka zdetronizował "Obywatela Kanea" Orsona Wellesa, który triumfował w prestiżowym rankingu niezmiennie przez ostatnich 50 lat. Oto pierwsza dziesiątka najlepszych filmów wszech czasów.
 • Anthony Hopkins był Hannibalem, będzie Hitchcockiem
  W sieci pojawiło się kolejne zdjęcie Anthony'ego Hopkinsa w roli Alfreda Hitchcocka.