• radar
  W Szwajcarskich Alpach rozbił się w sobotę niewielki samolot pasażerski. Dziennik "Blick" poinformował, że nikt z pasażerów nie przeżył, a katastrofa wydarzyła się zaledwie kilka godzin po tym, jak niedaleko rozbił się prywatny samolot, w którym zginęła czteroosobowa rodzina.
 • Uchodźcy
  W zderzeniu z imigrantami każdy zajmuje tu jakieś stanowisko. Jedni budują mur, inni – symboliczną bramę. Jestem tu krótko, ale ludzie z Briançon ode mnie również oczekują konfrontacji... z polskością
 • Mont Blanc
  Emmanuel Cauchy, który uratował Elisabeth Revol przed amputacją palców, zginął w górach. Lawina przysypała jego grupę niedaleko Mont Blan. Reszta jego towarzyszy jest już w szpitalu.
 • W akcji uczestniczą śmigłowce
  Pasażerowie, którzy utknęli w czwartek w wagonikach kolejki górskiej we francuskich Alpach i spędzili w nich noc, zostali przewiezieni w bezpieczne miejsce, po tym jak w piątek rano usunięto awarię. Do niższej stacji kolejki górskiej przewieziono 33 osoby.
 • Rafał Majka
  Rafał Majka zajął trzecie miejsce na 17., górskim etapie kolarskiego Tour de France z Berna do Finhaut-Emosson (184 km). To jego czwarte podium w tegorocznym wyścigu. Wygrał Rosjanin Ilnur Zakarin, a prowadzenie w "generalce" utrzymał Brytyjczyk Chris Froome.
 • Francja, Alpy
  Jedna osoba zginęła wskutek zejścia lawiny w Wysokich Alpach we Francji. Dwie inne uratowali członkowie tej samej wycieczki w góry.
 • Lawina
  Pięciu francuskich żołnierzy zginęło w czasie ćwiczeń we francuskich Alpach. Czterech innych zostało lekko rannych. Trzy osoby wciąż są poszukiwane.
 • Lawina
  Co najmniej jeden 14-stolatek zginął a trzech innych jest w bardzo ciężkim stanie - stwierdzono u nich zatrzymanie pracy serca. To wynik zejścia lawiny we francuskich Alpach. Trwają poszukiwania pięciu kolejnych uczniów. Nauczyciela w stanie ciężkim, ale świadomego wypadku, udało się wydobyć spod śniegu.
 • Matterhorn, Alpy, Szwajcaria
  Dla miłośników białego szaleństwa wyprawa w szwajcarskie Alpy będzie jedną z lepszych opcji spędzenia aktywnie świąt czy ferii zimowych. Wybór Szwajcarii na narty to nie tylko gwarancja doskonałych warunków, zróżnicowanych tras, ale też niezwykła atmosfera panująca na stokach. Kuchnia szwajcarska idealna na mrozy czy wyborna czekolada to nieodłączne elementy spędzania czasu na mrozie i śniegu.
 • Narciarz
  Jeśli nie straszne Wam niskie temperatury, a na stoku czujecie się jak ryba w wodzie, koniecznie obierzcie kierunek na jedną z narciarskich stolic Europy. Włoskie Dolomity, zjawiskowe alpejskie krainy we Francji, Włoszech, Austrii czy Szwajcarii, jak również wspaniałe Góry Skandynawskie z pewnością zrobią na Was wrażenie i zaspokoją nawet najbardziej żądnych przygód wielbicieli białego szaleństwa.