• Dr Lisa Su na CES
  Firma AMD pokazała na CES nową kartę graficzną. Radeon VII stanowi dla zespołu "czerwonych" milowy krok do odrobienia dystansu do produktów konkurencji. Szef NVIDII ostro uderzył więc w ten produkt.
 • Oko
  Elektroniczne implanty czy terapia genowa to wciąż dopiero przyszłość w leczeniu chorób oczu, jednak coraz więcej pacjentów ma dostęp do nowoczesnych leków powstrzymujących utratę wzroku – mówili uczestnicy konferencji, która odbyła się w Warszawie.
 • Corsair Vengeance RGB
  W dobie, gdy wszystkie podzespoły dostają podświetlenie LED, nie mogło w tym gro zabraknąć pamięci. Corsair przygotował specjalny zestaw szybkiej pamięci, które wyposażono w LED RGB
 • Total War: Warhammer 2 mapa kampanijna
  Po serii średnio udanych gier strategicznych z serii Total War, jak Rome 2 czy Empire, ekipa Creative Assembly odpokutowała swoje winy pierwszą częścią gry, dziejącej się w uniwersum Warhammera. Teraz światło dzienne ujrzała druga część tej strategii. I jest fantastyczna.
 • AMD Ryzen
  AMD idzie za ciosem. Po świetnym Ryzenie wychodzi seria procesorów, skierowanych do biznesu. Samych układów w sklepach jednak się nie dostanie - można jedynie kupić gotowe systemy.
 • Siedziba AMD w Kalifornii
  Dane z rynku kart graficznych pokazują, że AMD dzięki architekturze Polaris odzyskuje odziały w rynku. A to nie koniec ofensywy firmy - na rynku wkrótce pojawi się nowy procesor - Zen, a także kolejne układy graficzne. Co jeszcze planuje koncern? O tym na targach IFA rozmawialiśmy z szefem marketingu, Johnem Taylorem i Sasą Marinkovicem odpowiedzialnym za marketing systemów VR.
 • Zdrowe tłuszcze
  Dietetycy zalecają spożywanie ryb i owoców morza przynajmniej 2 razy w tygodniu. Ale co jest ich fenomenem? Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (NNKT), a w szczególności Omega-3. Dieta korzystnie wpływa nie tylko na mózg, wzrok i serce, ale również poprawia płodność, działa odmładzająco oraz przeciwdepresyjnie. Zobacz, jak ryby i owoce morza wpływają na nasze zdrowie.
 • Badanie u okulisty
  Od pół roku do 6 lat trzeba czekać na leczenie AMD, czyli zwyrodnienia plamki związane z wiekiem. Ta choroba siatkówki oka jest główną przyczyną ślepoty u osób po 50. roku życia. W Polskim Związku Niewidomych zaprezentowano wyniki raportu dotyczącego dostępu do programu lekowego.
 • Okulary
  Łatwiejsze leczenie zwyrodnienia plamki, czyli choroby AMD. W Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie ruszył program lekowy, dzięki któremu będzie można pomóc tysiącom pacjentów cierpiących w Polsce na AMD. Schorzenie powoduje zmiany w siatkówce, która odpowiada za ostre i precyzyjne widzenie. Nieleczona choroba prowadzi do utraty wzroku.
 • Niewidomy
  Chorzy na AMD - czyli zwyrodnienie plamki żółtej czekają na dostęp do nowoczesnej terapii. W maju Ministerstwo Zdrowia zatwierdziło program lekowy, ale wieku pacjentów, którzy tracą wzrok wiąż nie jest leczonych.