• Samolot Air Force One z prezydentem USA Barackiem Obamą na pokładzie
  Prezydent USA Barack Obama jest już w Polsce. Air Force One wylądował na warszawskim lotnisku tuż po północy. Kolumna z prezydencką limuzyną przejechała do hotelu Marriott, gdzie Obama będzie mieszkał, tak jak podczas dwóch poprzednich wizyt.
 • Barack Obama
  Stany Zjednoczone przygotowują się do obrony przed zagrożeniem ze strony Korei Płn. i w ramach tych działań tworzą tarczę, która ma zabezpieczyć przed północnokoreańskimi pociskami rakietowymi - powiedział we wtorek w telewizji CBS prezydent USA Barack Obama.
 • Barack Obama
  Biały Dom przyznał, że podczas styczniowej operacji antyterrorystycznej zginęli dwaj zakładnicy: Amerykanin i Włoch. Byli oni przetrzymywani przez Al Kaidę na pograniczu afgańsko-pakistańskim.
 • Prezydent USA Barack Obama
  Prezydent Stanów Zjednoczonych ostrzega Władimira Putina przed izolacją i wzywa do zaprzestania destabilizacji Ukrainy. Barack Obama mówił o tym w Brukseli na zakończenie szczytu G7 - najbardziej uprzemysłowionych państw świata.
 • Barack Obama w Polsce
  Amerykanie chcą większych wydatków Europy na obronność. Z takim apelem zwrócił się w Warszawie prezydent Barack Obama. Obama mówił, że dotąd Europa polegała głównie na amerykańskim wkładzie w obronność.
 • Prezydent USA Barack Obama
  Rozpoczęło się spotkanie Donalda Tuska z Barackiem Obamą. Szef polskiego rządu będzie rozmawiał z prezydentem USA na temat bezpieczeństwa w regionie i na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń na Ukrainie. Jak informuje Centrum Informacyjne Rządu, omówione zostaną również perspektywy rozszerzenia współpracy gospodarczej Polski i Stanów Zjednoczonych.
 • Sekretarz stanu John Kerry
  John Kerry wylądował na lotnisku w Warszawie - poinformował na Twitterze Stephen Mull, ambasador USA w Warszawie.
 • Barack Obama
  Barack Obama jest w drodze do Polski. Prezydencki samolot Air Force One wyląduje na Okęciu przed 10 rano. Przedstawiciele Białego Domu mówią, że głównym celem wizyty Obamy jest uczczenie demokratycznych przemian w Europie środkowo-wschodniej kwestie bezpieczeństwa w regionie w związku z kryzysem na Ukrainie.
 • Prezydent USA Barack Obama
  Amerykański prezydent Barack Obama spędzi w Polsce ledwie kilkanaście godzin, a najważniejszy punkt programu jego wizyty zaplanowano nie na 4, a na 3 czerwca - donosi serwis 300polityka.pl.