• Tabletki
  Sprzedaż jednej serii leku o nazwie DHEA Eljot, stosowanego w leczeniu dolegliwości związanych z andropauzą i menopauzą, została wstrzymana. Decyzję w tej sprawie podjął Główny Inspektor Farmaceutyczny (GIF).
 • Mężczyzna w czerwonym sportowym aucie
  Marcin Poćwiardowski opowiedział na czym polega kryzys wieku średniego. Psychoterapeuta pracujący z mężczyznami wyjaśnił mechanizmy jakimi się posługują. - Mężczyzna wchodząc w dorosłe życie, realizuje plan który założył sobie jako dziecko. Kończąc 40 lat zastanawiają się - A co ze mną? - powiedział terapeuta.
 • Problemy w łóżku symptomem andropauzy?
  Brak energii, gorszy nastrój, obniżone libido, uderzenia gorąca - to symptomy, na które zwykle skarżą się dojrzałe kobiety, ale ten problem dotyczy też mężczyzn. Tak objawia się bowiem andropauza będąca efektem spadku poziomu testosteronu. Z wiekiem jego ilość w organizmie naturalnie się obniża. Można sobie jednak z tym poradzić.
 • Mężczyzna w średnim wieku
  Gorsze samopoczucie, częste wizyty u lekarza, a może miłosne podboje – mężczyzna w różny sposób manifestuje to, że przekroczył czterdziestkę. Niektórzy nazywają takie zachowanie kryzysem wieku średniego i... przechodzą nad tym do porządku dziennego. Tymczasem takie objawy mogą świadczyć o andropauzie, czyli męskim przekwitaniu.
 • Mężczyzna
  O zdradach i kupowaniu coraz szybszych samochodów przez mężczyzn zaczęliśmy mówić lekceważąco „kryzys wieku średniego”. Bagatelizujemy problem, skupiając się jedynie na jego efektach. Okazuje się, że wszystkiemu winna jest andropauza, nazywana w języku medycznym LOH (od angielskiego late-onset hypogonadism). Warto poznać jej symptomy i metody radzenia sobie z tym problemem zanim zaczniemy wybijać z głowy swojemu mężczyźnie zakup superszybkiego motoru.
 • Mężczyzna
  Senność, zaburzenia emocjonalne i seksualne, otyłość brzuszna, a nawet osteoporoza mogą być efektem niedoboru testosteronu. Spadek stężenia tego hormonu u mężczyzn rozpoczyna się już po 25. roku życia. Szybkość występowanie objawów niedoboru testosteronu zależy w dużej mierze od stylu życia, m.in. palenia papierosów, aktywności fizycznej, diety oraz chorób współistniejących. Hormonalna terapia zastępcza może pomóc złagodzić symptomy dolegliwości.
 • Mężczyzna
  Brak energii, gorszy nastrój, obniżone libido, uderzenia gorąca – to symptomy, na które zwykle skarżą się dojrzałe kobiety, ale ten problem dotyczy też mężczyzn. Tak objawia się bowiem andropauza będąca efektem spadku poziomu testosteronu. Z wiekiem jego ilość w organizmie naturalnie się obniża. Można sobie jednak z tym poradzić.