Wojna w Ukrainie. Nowa faza inwazji nie przynosi przełomu24 sierpnia 2022Dostawy amerykańskiej artylerii zniwelowały nierównowagę potencjałów Ukrainy i Rosji, ale po półrocznych walkach wciąż daleko do zwycięstwa którejś ze stron.
Prezydent Duda w Kijowie: Chcemy robić interesy opłacalne dla Polski i Ukrainy23 sierpnia 2022"Podczas wtorkowego forum Platformy Krymskiej zdecydowanie wzywano Rosję do zwrócenia Krymu Ukrainie; głos dotyczący okupacji Krymu wybrzmiał bardzo mocno. Ukraina ma prawo wrócić do uznanych międzynarodowo granic" - powiedział we wtorek w Kijowie prezydent Andrzej Duda.
W Kijowie rozpoczął się ważny szczyt. Chodzi o Krym23 sierpnia 2022W Kijowie rozpoczął się we wtorek po południu szczyt Platformy Krymskiej, w którym jako jedyny gość zagraniczny uczestniczy prezydent RP Andrzej Duda. Inni zaproszeni przywódcy państw i rządów biorą udział w spotkaniu w formacie online.
Zełenski po spotkaniu z Dudą: Nikt nie chce umierać, ale nikt też nie boi się Rosji...23 sierpnia 2022"Dzisiaj Ukraina walczy, broni swojej niepodległości, broni spoistości swojego państwa , która tak naprawdę nie zaczęła się 24 lutego, a w 2014 roku, gdy Rosja po raz pierwszy dokonała napaści na Ukrainę" - mówił prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Kijowie.
Duda przybył do Kijowa. O czym porozmawia z Zełenskim?23 sierpnia 2022"Prezydent Andrzej Duda przybył do Kijowa na zaproszenie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego" - poinformował we wtorek szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot. "Prezydenci mają rozmawiać na temat wsparcia Ukrainy pod względem militarnym, gospodarczym, humanitarnym i politycznym" - wskazał.
"To było bardzo jasno powiedziane". Jakub Kumoch o kulisach negocjacji w sprawie KPO18 sierpnia 2022O kulisach negocjacji z Komisją Europejską w sprawie KPO, powodach złamania uzgodnień powiedział w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego" szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP min. Jakub Kumoch.
Wieńce klubu KO usunięte sprzed Grobu Nieznanego Żołnierza. Szczerba: Wstyd!15 sierpnia 2022Poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba zamieścił na Twitterze zdjęcie Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie i leżącego na trawie wieńca z szarfą "Koalicja Obywatelska".
Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku węglowym11 sierpnia 2022"Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku węglowym" - poinformowała Kancelaria Prezydenta RP. Ustawa o dodatku węglowym zakłada wypłatę 3 tys. zł każdemu gospodarstwu domowemu ogrzewanemu węglem kamiennym.
"Andrzej Duda przejdzie do historii. Niech tylko nie opowie kawału..." [OPINIA]05 sierpnia 2022Polskiego prezydenta wybieramy z powodów jak najbardziej krajowych, a w sprawach międzynarodowych tylko dajemy mu cokolwiek znaczyć. Nie będzie wielką przesadą powiedzieć, że na chwałę prezydenta Lecha Kaczyńskiego zapracował Putin, atakując Gruzję, a prezydenta Andrzeja Dudy – Putin, atakując Ukrainę.
Prezydent podpisał 11 nominacji generalskich. Wręczy je w dniu Święta Wojska Polskiego04 sierpnia 2022"Prezydent Andrzej Duda podpisał 11 nominacji generalskich, które wręczy 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego" - poinformowało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.