• Większość widzów, którzy pamiętają Turskiego jako posiwiałego, statecznego publicystę o charakterystycznym głosie nawet nie podejrzewa, że Turski był utalentowanym gitarzystą ze słuchem absolutnym.
  Andrzej Turski wielkim dziennikarzem był - przekonują autorki jego biografii, dwie córki - prawdziwa Urszula Chińcz i "telewizyjna" Anna Morawska. To ciepła i pełna anegdot opowieść snuta przez członków rodziny, przyjaciół i współpracowników dziennikarza. Lista osób, które z niezwykłą atencją wspominają Turskiego jest imponująca. Nie dziwne, bo był "ojcem chrzestnym" wielu dzisiejszych medialnych gwiazd.
 • Telekamery 2013
  Za nami uroczysta gala wręczenia Telekamer "Tele Tygodnia", najważniejszych nagród telewizyjnych w Polsce, przyznawanych przez publiczność. Statuetki otrzymały najpopularniejsze osobowości małego ekranu. Platynową Telekamerą uhonorowano śp. Andrzja Turskiego. Zobacz wszystkich laureatów.
 • Andrzej Turski
  To będzie symboliczny powrót Andrzeja Turskiego na Myśliwiecką. Dziś po 16.00 studiu emisyjnemu radiowej Trójki zostanie nadane imię zmarłego kilka tygodni temu dziennikarza.
 • Pogrzeb Andrzeja Turskiego
  Msza pogrzebowa Andrzeja Turskiego przyciągnęła tłumy. Były nie tylko gwiazdy telewizji, ale i zwykli ludzie, którzy chcieli pożegnać prezentera "Panoramy".
 • Tomasz Wolny
  Tomasz Wolny zastąpi Andrzeja Turskiego w roli gospodarza weekendowych wydań "Panoramy". Nowy prezenter informacyjnego programu Dwójki zadebiutuje już w najbliższą sobotę.
 • Andrzej Turski
  Profesjonalizm, kultura, życzliwość dla ludzi. Tak zmarłego dzisiaj Andrzeja Turskiego wspomina dziennikarka Informacyjnej Agencji Radiowej Iwona Dydlińska.
 • Andrzej Siezieniewski, prezes Polskiego Radia
  "Wybitny radiowiec" - tak zmarłego Andrzeja Turskiego wspomina prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski. Jak podkreśla, Andrzej Turski zmienił radio, wprowadził w nim nowe standardy - był współtwórcą nowoczesnego radia.
 • Andrzej Turski
  Jego postać i ciepły głos znali dobrze widzowie "Panoramy" TVP2. Andrzej Turski od lat witał ich na ekranach telewizorów. Niestety, przegrał walkę z ciężką chorobą. Ceniony dziennikarz radiowy i telewizyjny zmarł w szpitalu. Miał 70 lat.
 • Andrzej Turski
  Telewizja Polska S.A. złożyła pozew przeciwko redaktorom naczelnym portali wSumie.pl i wPolityce.pl, które opublikowały informację, jakoby Andrzej Turski 30 listopada prowadził "Panoramę" pod wpływem alkoholu. Rzecznik prasowy TVP w rozmowie z dziennik.pl wyznał, iż jest oburzony postawą dziennikarzy oraz wydawców, którzy dotychczas nie przeprosili za "zszarganie imienia Andrzeja Turskiego i Telewizji Polskiej".
 • Andrzej Turski
  Andrzej Turski wciąż przebywa na oddziale intensywnej terapii, a jego stan wciąż określa się jako poważny. Lekarze rozważają przeprowadzenie operacji, która usprawniłaby pracę jego serca. Może do tego dojść jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.