• Anne Applebaum
  Polsko-amerykańska dziennikarka Anne Applebaum została laureatką Wrocławskiej Profesury im. Fritza Sterna. Podczas uroczystości wręczenia wyróżnienia odsłonięto także popiersie profesora Fritza Sterna.
 • Anne Applebaum
  Mojemu mężowi po wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego było przykro i był wzburzony - zeznała w środę Anne Applebaum w procesie, który były szef MSZ Radosław Sikorski wytoczył prezesowi PiS. Dodała, że takie wypowiedzi wpływają na to, jak Sikorski jest postrzegany za granicą.
 • polska_ukraina
  W aferze o nieszczęsną nowelizację ustawy o IPN wątek ukraiński zszedł na plan dalszy. Ze zrozumiałych powodów: głupocie przywołania antysemickich demonów akurat w 50. rocznicę Marca ‘68 trudno dorównać, podobnie jak dyplomatycznej (i promocyjnej) katastrofie towarzyszącej tej "godnościowej" aberracji. Ale nad sprawą ukraińską w nowelizacji warto się pochylić, choćby dlatego że "ukraińskość" to jedyne zastosowane w tym tekście etniczne kryterium określania tożsamości zbrodniarzy.
 • Anne Applebaum Fot. M. Rigamonti
  Rosjanie inwestują w ludzi, w długoterminowe relacje z tymi, którzy grają na ich rzecz. Przecież tutaj, w Polsce, ministrem obrony narodowej był człowiek, który miał wokół siebie przez wiele lat ludzi mających dziwne kontakty z Rosją. A oficer kontrwywiadu wojskowego, która to badała, została zdegradowana i jest szykanowana. Dlaczego? - pyta Anne Applebaum,
 • Anne Applebaum
  Sześć miesięcy temu nikt na Zachodzie nie myślał, że Polacy są współodpowiedzialni za Holokaust, nikt nie myślał, że Polacy zbudowali obozy koncentracyjne. Jest eksplozja tematu, który nie istniał - powiedziała w programie „Fakty po Faktach” dziennikarka „Washington Post” i „Gazety Wyborczej” Anne Applebaum.
 • Donald Trump
  "Trump chce odwiedzić kraj w Europie, w którym potraktują go jak w Arabii Saudyjskiej. Będą mu schlebiać, mówić, jaki jest wspaniały. Gdzie przywitają go tłumy" - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Anne Applebaum, publicystka "The Washington Post" i wykładowca na London School of Economics, a prywatnie żona Radosława Sikorskiego.
 • Anne Applebaum
  Patrząc na świat z Chobielina, w którym stoi ich posiadłość, trochę z ubocza, publicystka Anne Applebaum i były marszałek Sejmu oraz szef MSZ Radosław Sikorski nabierają dystansu do codzienności. W wywiadzie opublikowanym w tygodniku „Polityka” Applebaum przyznaje jednak, że źle wspomina atak ze strony środowisk sympatyzujących z Prawem i Sprawiedliwością.
 • Anne Applebaum
  "Jeden z istotnych think tanków w Waszyngtonie, który zatrudniał do tej pory panią Anne Applebaum, po tym artykule zwolnił ją ze współpracy" - stwierdził w rozmowie z TVP Info minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, komentując ostatnią publikację publicystki poświęconą rządom PiS. Jednak Center for European Policy Analysis (CEPA) na Twitterze podało, że żona Radosława Sikorskiego pozostaje jego współpracowniczką.
 • Anne Applebaum
  "Byłam przygnębiona straszliwą tragedią" - tak Anne Applebaum, amerykańska dziennikarka "The Washington Post" i żona Radosława Sikorskiego wspomina w komentarzu opublikowanym w "Gazecie Wyborczej" pierwsze dni po katastrofie smoleńskiej. Ale jak dodaje, nie spodziewała się tego, jak teoria dotycząca wypadku prezydenckiego tupolewa będzie ewoluować i do czego to doprowadzi.
 • Anne Applebaum
  Żona Radosława Sikorskiego odniosła się do oskarżeń formułowanych przez Jarosława Kaczyńskiego.