• Andrzej Wiczyński
  W wieku 92 lat zmarł powstaniec warszawski dr Andrzej Wiczyński ps. "Antek" - poinformowało w niedzielę Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas powstania walczył na Żoliborzu, po zrywie w stolicy trafił do niemieckiej niewoli.
 • Roman Giertych
  Dzisiaj złożyłem pozew w imieniu Leszka Żukowskiego ps. "Antek". prezesa Światowego Związku Armii Krajowej, żołnierza Szarych Szeregów, uczestnika Powstania Warszawskiego, więźnia obozu koncentracyjnego, przeciwko Sławomirowi Cenckiewiczowi- napisał na Twitterze mecenas Roman Giertych.
 • Polska Walcząca na kijach bejsbolowych. "Zwykłe, ordynarne świństwo"
  Szczecińska firma sprzątająca sprzedaje kije bejsbolowe z motywami patriotycznym. Na "bejsbolach" jest m.in. symbol Polski Walczącej i wizerunek Małego Powstańca. Sami uczestnicy Powstania są oburzeni, bo dla nich te symbole to świętość. "Wiadomo, że te kije służą nie tylko do sportu. Służą też bandziorom, kibolom, do walki, do bicia. Dlatego to skojarzenie jest dla mnie skandalem i zwykłym, ordynarnym świństwem" - komentuje sprawę pr. pchor. Andrzej Wiczyński ps. "Antek", który walczył w Powstaniu Warszawskim.
 • An-2
  Eksploatowany przez ponad pół wieku dwupłatowiec „Antek” odchodzi na emeryturę. W ciągu najbliższych dni legendarny samolot An-2 wyruszy w swój ostatni lot w barwach polskiej armii.
 • Cezary Pazura właśnie po raz trzeci został ojcem. Żona aktora, Edyta urodziła ich drugie dziecko, tym razem jest to chłopiec. Mały Antoś przyszedł na świat w jednym z warszawskich szpitali. Mama i dziecko czują się dobrze.