• To prztyczek w nos ABW i Prokuratury. Obydwie te instytucje wykazały się nadgorliwością, traktując mnie jak groźnego terrorystę - napisał Robert Frycz. Twórca strony Antykomor.pl triumfuje po orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Łodzi, który umorzył zarzut dotyczący znieważenia prezydenta.
 • Bronisław Komorowski
  Ograniczenie wolności do roku i 30 godz. prac społecznych miesięcznie - tak brzmi zmieniony wyrok dla Robeta Frycza, twórcy portalu Antykomor.pl. W uzasadnieniu sędzia stwierdził, że nie ma w tym przypadku podstaw, by podtrzymać zarzut znieważenia prezydenta RP. We wrześniu sąd pierwszej instancji skazał go na karę roku i trzech miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania 40 godzin prac społecznych miesięcznie.
 • Ryszard Czarnecki, europoseł PiS
  Politycy PiS murem stoją za skazanym twórcą strony antykomor.pl. Chcą, by sprawą zajęły się międzynarodowe stowarzyszenia broniące praw człowieka, a także Parlament Europejski.
 • Rok i trzy miesiące ograniczenia wolności w postaci obowiązku wykonywania prac społecznych - na taką karę skazał sąd w Piotrkowie Trybunalskim Roberta Frycza, twórcę strony antykomor.pl. Był on oskarżony o znieważenie prezydenta Bronisława Komorowskiego.
 • Strona internetowa
  Twórca portalu Antykomor.pl został oskarżony o znieważenie prezydenta Bronisława Komorowskiego. Proces w tej sprawie ruszy jeszcze w lipcu.
 • Antykomor.pl testem dla ACTA
  Śledztwo w sprawie strony antykomor.pl może być testem na praktyczne stosowanie przez władze przepisów ACTA, dających instytucjom państwa nowe możliwości kontroli Internetu, pisze "Rzeczpospolita".
 • Absurdem jest sytuacja, kiedy biegły ma orzec, czy dana strona internetowa jest satyryczna - mówią prawnicy
  W polskim prawie wolność słowa jest restrykcyjnie ograniczona, krępuje ją wiele przepisów - uważają prawnicy, z którymi PAP rozmawiała o zamknięciu strony antykomor.pl, na której krytykowano prezydenta.
 • Polityk PiS napisał wiersz
  Suchej nitki nie zostawiła opozycja na ABW i rządzących po akcji wymierzonej w założyciela serwisu antykomor.pl. Do tego chóru dołączył znany działacz PiS, który na tę okazję ułożył wiersz.
 • Antybohaterowie serwisu: Pierwsza Para Bronisław i Anna Komorowscy
  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego tłumaczy się ze swojej akcji. W niedzielnym komunikacie ABW podała, co dokładnie nie podobało się agentom w antyprezydenckim serwisie antykomor.pl.
 • Prokuratura tłumaczy się z akcji ABW
  Prokuratura nie wskazywała ABW ani czasu, ani sposobu przeszukania mieszkania i zabezpieczenia nośników danych Roberta Frycza, właściciela strony Antykomor.pl - poinformowała prokurator Elżbieta Cyniak z prokuratury w Tomaszowie Mazowieckim, która prowadzi śledztwo.