• Radiowóz, polska policja
  Jak podaje RMF FM policjanci, którzy zostali zdegradowani po tragicznej w skutkach odprawie kadry kierowniczej garnizonu lubuskiego w Świnoujściu, wygrali w sądzie z komendantem głównym. Sprawa dotyczy wydarzeń z czerwca ubiegłego roku, gdy podczas imprezy z okna wypadł szef lubuskich antyterrorystów.
 • Miejsce zamachu, okolice hotelu DusitD2
  Żołnierz brytyjskich sił specjalnych na własną rękę wziął udział w walce z terrorystami, którzy we wtorek zaatakowali hotel w Nairobi - informują brytyjskiej media. I relacjonują wydarzenia, które miały nieprawdopodobny przebieg. 
 • Antyterroryści
  Policyjny antyterrorysta zmarł podczas ćwiczeń nurkowych, które odbywały się we wtorek w zalewnie na krakowskim Zakrzówku. Na razie nie są znane przyczyny zgonu. Funkcjonariusz miał 35 lat, w policji służył od dziewięciu lat.
 • Jerzy Dziewulski
  "Mówiłem po tym wszystkim Kwaśniewskiemu, że trzeba społeczeństwu powiedzieć, kto stał za tym, że w Charkowie, na cmentarzu katyńskim, prezydent się chwiał. Nie chciał powiedzieć, jak było w rzeczywistości, że to Głódź go upił, tylko zaczęli pływać, wymyślać niestworzone historie. Do dziś nie wiem, po co, przecież nasz naród nie jest przeciwko wódce, zrozumiałby to" - mówi Jerzy Dziewulski w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Uzbrojony mężczyzna w kominiarce
  Holenderski koordynator ds. działań antyterrorystycznych Dick Schoof w sobotnim wywiadzie dla agencji Associated Press ostrzegł, że Państwo Islamskie (ISIS) ma w Europie 60-80 zakonspirowanych agentów gotowych do przeprowadzenia ataków terrorystycznych.
 • Uzbrojony mężczyzna w kominiarce
  Tureckie siły bezpieczeństwa zatrzymały w poniedziałek siedmiu domniemanych członków Państwa Islamskiego, w tym "kata oraz wysokiego przedstawiciela" tej dżihadystycznej organizacji na południowym wschodzie Turcji - podały lokalne media.
 • Jacek Pałkiewicz
  Jacek Pałkiewicz, zapytany o to, czy Polska powinna przyjąć imigrantów, odparł: "Niech się o to martwi obłudna, zaślepiona poprawnością polityczną elita rządząca, która tracąc kontakt z rzeczywistością, tak łatwo otworzyła naszą państwową granicę". W rozmowie z dziennik.pl wyznał, iż jest przekonany, że wśród uchodźców znajdują się osoby związane z terroryzmem. "Tę ogromną falę wykorzystuje się także do przerzutu środków finansowych dla ugrupowań fundamentalistycznych dobrze już zakorzenionych w Europie" - dodał.
 • Roman Polko
  Gen. Roman Polko, były dowódca GROM, skomentował dla fronda.pl krążący w internecie film z akcji antyterrorystów w Sanoku. Nagranie prezentuje niezdarnego pracownika służb specjalnych, który ma problemy z przeskoczeniem płotu.