• List intencyjny ws. współpracy Boeinga z Polską Grupą Zbrojeniową
  Przedstawiciele światowego koncernu Boeing i Polskiej Grupy Zbrojeniowej podpisali w piątek w Bydgoszczy list intencyjny o nawiązaniu wzajemnej współpracy. Program partnerstwa przemysłowego ma się opierać m.in. na transferze technologii i know-how.
 • AH-64 Apache
  MON skłania się do zakupu śmigłowców uderzeniowych AH-64 Apache, których część ma być montowana w Łodzi. Kontrakt na zakup maszyn może oscylować wokół 5–6 mld zł.
 • Śmigłowiec
  Maszyny mają być montowane w kraju – właśnie taki wymóg MON najprawdopodobniej przedstawi producentom już w najbliższych tygodniach. Byłby to solidny zastrzyk finansowy dla naszych zakładów
 • Śmigłowiec Apache
  Do końca roku Ministerstwo Obrony Narodowej powinno rozpocząć procedurę zakupu śmigłowców bojowych "Kruk" – takim wojskowym kryptonimem określono ten projekt (faza analityczno-koncepcyjna jest już zakończona). Mają zastąpić służące obecnie, pamiętające jeszcze PRL i ZSRR helikoptery Mi-24. Choć mamy ich prawie 30 sztuk, to w praktyce w użyciu są dwie eskadry po 12 sztuk. Ich resursy (czas, do kiedy mogą być użytkowane) kończą się między 2017 a 2021 r. Te maszyny mają za sobą intensywną służbę, były m.in. w Iraku i w Afganistanie.
 • AH-64 Apache
  Wojna w Afganistanie kosztuje Stany Zjednoczone coraz więcej i nie zawsze wynika to z silniejszego oporu przeciwnika. Czasem największe straty powodują sami amerykańscy żołnierze. Zdradzali już lokalizację baz wojskowych na Facebooku, teraz rozbijają śmigłowce. 
 • Piloci musieli przejść blisko 12-miesięczny tok szkoleń, żeby dotrzeć do momentu w którym są teraz. Czeka ich jeszcze 2,5 miesiąca ćwiczeń taktycznych, trening latania i strzelania
  Książę Harry przygotowuje śmigłowiec Apache oraz przechodzi kolejny etap szkoleń przed misją w Afganistanie. Część teoretyczna odbywa się w Kalifornii, natomiast trening strzelania żołnierze przejdą w Arizonie, gdzie ukształtowanie terenu jest podobne do afgańskiego.
 • Apache AH-64
  Pogromca czołgów tym razem niszczy jedynie niewielkie budynki, jednak całość akcji nagrywana jest z dwóch kamer. Zobacz jak odbywa się namierzanie celu oraz jaką siłę rażenia mają pociski będące na wyposażeniu śmigłowca.