• Janusz Palikot
  Janusz Palikot chce skierować do prokuratury zawiadomienie w sprawie metropolity przemyskiego, arcybiskupa Józefa Michalika, i ordynariusza warszawsko-praskiego, arcybiskupa Henryka Hosera.
 • Abp Józef Michalik
  Nie będzie procesu jaki Małgorzata Marenin - działaczka ruchu feministycznego i Twojego Ruchu, a przy tym samotna matka - wytoczyła abp. Józefowi Michalikowi. Sąd odmówił wszczęcia postępowania - poinformował TVN24.
 • Zamiast o bezrobociu, emigracji, rozpadzie rodziny, mówimy o przejęzyczeniu biskupa - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" abp Józef Michalik. Według przewodniczącego episkopatu Polski Kościół stał się ofiarą zmasowanego, zorganizowanego ataku. "Nikt nie zastanawia się nad tym skąd to się bierze, kto za tym stoi. Nikt nie podejmuje próby analizy" - podkreśla Michalik.
 • Prezydencki minister uważa, że arcybiskup Józef Michalik powiedział dokładnie to, co myślał. Jego zdaniem, hierarcha kompletnie się w ten sposób skompromitował. Ma też nadzieję, że Polacy doczekają chwili, gdy przewodniczący Episkopatu dokona prawdziwego rachunku sumienia.
 • Kościół musi być bogaty, aby móc pomagać. Ubóstwo to ma być przede wszystkim postawa duchowa - pisze w "Niedzieli" abp Józef Michalik. Hierarcha sugeruje równocześnie mediom, że karmią sensacją i są zbyt kosztowne.
 • Arcybiskup Józef Michalik
  Tysiące dzieci w płynnym azocie, grzech, który łamie prawa natury - tak przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ocenia in vitro. Arcybiskup Michalik uderza też w tych, którzy zarzucają Kościołowi totalitaryzm.
 • Arcybiskup Józef Michalik
  Kościół nie może się pogodzić z przyjęciem konwencji, broniącej kobiet. Przewodniczący Episkopatu Polski arcybiskup Józef Michalik mówił na pasterce w Przemyślu, że pomysł ten to "wielkie kłamstwo" i atak na tradycyjny model rodziny.