• Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł
  "Pielęgniarki muszą wrócić do pracy i to jest pana zadanie" - zwrócił się przewodniczący sejmowej komisji zdrowia Bartosz Arłukowicz do ministra Konstantego Radziwiłła. Zapowiedział, że w najbliższym czasie poprosi komisję o kolejne spotkanie w sprawie sytuacji w Centrum Zdrowia Dziecka.
 • Konferencja prasowa PO
  Odnosząc się do przedstawionego przed dwoma tygodniami w Sejmie raportu z audytu ośmiu lat rządów PO-PSL, politycy Platformy zarzucili "kłamstwa" trzem obecnym ministrom: zdrowia, infrastruktury oraz gospodarki morskiej. Chodzi m.in. dostęp pacjentów do leków, koszt budowy dróg oraz upadające stocznie.
 • Premier Ewa Kopacz (C) i ministrowie, od lewej: wicepremier Janusz Piechociński (siedzi), sprawiedliwości Borys Budka, ustępujący minister skarbu Włodzimierz Karpiński, administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki podczas wieczornych głosowań w Sejmie
  Beata Małecka-Libera nie potwierdza i nie zaprzecza, że to ona dostanie nominację na nowego ministra zdrowia. Obecna wiceminister w tym resorcie jest wymieniana w gronie potencjalnych następców Bartosza Arłukowicza.
 • Bartosz Arłukowicz
  Czy minister zdrowia będzie ukarany? Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Lekarzy Grzegorz Wrona wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec Bartosza Arłukowicza. Prawdopodobnie chodzi o publiczne krytykowanie protestujących na początku roku lekarzy.
 • Lekarz Porozumienia Zielonogórskiego oraz Bartosz Arłukowicz
  Jeśli przestać wpatrywać się w treść sporu lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego z Ministerstwem Zdrowia, można zobaczyć cały przegląd technik negocjacyjnych używanych przez zawodowców. Kto jest lepszy w tym fachu? Kto lepiej wyczuwał moment i był bardziej bezlitosny?
 • Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz
  Wczoraj zarówno lekarze, jak i szef resortu zdrowia przekonywali, że zawarte porozumienie to wspólny sukces. Ale Porozumienie Zielonogórskie zrealizowało tylko jeden punkt, a on wszystkie. I nie dopłaci ani grosza. 
 • Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz
  "Dziś pacjenci nie są zakładnikami lekarzy" - podkreślił minister zdrowia, zapraszając przedstawicieli Porozumienia Zielonogórskiego w ten wolny od pracy dzień na rozmowy do resortu. Lekarze zaproszenie przyjęli.
 • Nieczynna przychodnia lekarska "Nasz Doktor" przy ul. Wyspiańskiego 14 w Piotrkowie Trybunalskim
  Pacjentom, którzy nie mogą dostać się od rana do lekarzy, puszczają nerwy. Przed zamkniętą przychodnią w Olsztynie skarżyli się, że nie mogą skorzystać z usług innych lekarzy czy szpitalnych oddziałów ratunkowych - jak radzi minister zdrowia - bo ich karty medyczne potrzebne do wypisania recept są zamknięte w nieczynnej placówce.
 • Informacja o zamknięciu placówki od 1 stycznia 2015 roku wywieszona na drzwiach przychodni lekarzy rodzinnych w Łodzi
  80 procent lekarzy rodzinnych podpisało kontrakty - ogłosił minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Umów z NFZ na leczenie pacjentów nie podpisują głównie członkowie Porozumienia Zielonogórskiego. Gdzie szukać pomocy, jeśli po Nowym Roku zastaniemy zamknięty gabinet lekarski?
 • Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz
  74 procent lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej podpisało do tej pory nowe kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dokumenty wciąż napływają, a lekarze na ich dostarczanie mają czas do północy, bo wydłużono funkcjonowanie wojewódzkich oddziałów NFZ - poinformował minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Jednocześnie przestrzegł, że ci, którzy umów dziś nie podpiszą, stracą zapisanych do nich pacjentów. Do każdego z nich przypisana jest określona kwota, wypłacana niezależnie od tego, czy osoba korzysta z usług lekarza rodzinnego, czy nie.