• Himalaiści, którzy zginęli na Broad Peak, zostali pozostawieni bez pomocy. Tak twierdzi brat jednego z nich, Jacek Berbeka. Zdobywca szczytu Adam Bielecki nie zgadza się z zarzutami. Przyznaje jednak: "Góra wciągnęła nas w pułapkę".
 • Tak Polacy zdobywali szczyt
  Adam Bielecki udostępnił film z ataku szczytowego na Broad Peak. 5 marca on i Artur Małek, Tomasz Kowalski i Maciej Berbeka zdobyli jako pierwsi ten ośmiotysięcznik zimą.
 • Wyprawa na Broad Peak - Adam Bielecki na tle K2
  5 marca na niezdobyty do tej pory zimą Broad Peak weszli Adam Bielecki, Artur Małek, Tomasz Kowalski i Maciej Berbeka. Niestety z tej wyprawy do kraju wrócili tylko dwaj pierwsi himalaiści. "Na górze zostali nasi przyjaciele. To wielka tragedia. Przez to nasz sukces jest przyćmiony" - mówił Małek na pierwszej konferencji prasowej po powrocie do kraju.
 • Krzysztof Wielicki
  Nie ma prawie żadnych szans na odnalezienie dwóch polskich himalaistów, którzy zaginęli, schodząc z Broad Peak. Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski wczoraj powinni byli pojawić się w czwartym obozie ekspedycji na wysokości 7400 metrów nad poziomem morza.
 • Himalaje
  Artur Hajzer - szef projektu "Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015" - poinformował, że Artur Małek i Pakistańczyk Karim Hayyat dotarli do bazy. Jak informuje oficjalna strona internetowa projektu, kondycja fizyczna Artura Małka i Adama Bieleckiego jest dobra - nie mają żadnych odmrożeń.