• Europejska Agencja Kosmiczna śledziła meteoryt, który spadł na Czelabińsk. Jednemu z satelitów udało się nawet zrobić zdjęcie kosmicznego odłamka w chwili, gdy zaczął on wchodzić w ziemską atmosferę.
 • Felix Baumgartner skoczył i wylądował
  Miał skakać z 36,5 kilometra, skoczył z 39. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Felix Baumgartner udowodnił, że można skoczyć ze spadochronem aż z granicy kosmosu. Przy okazji pobił kilka rekordów. Zobacz zdjęcia!
 • Rodzice + 2 córki to zdaniem naukowców najbezpieczniejszy układ
  Do zaskakujących wniosków doszli naukowcy po tym, jak przebadali życie małżeństw w kontekście płci posiadanych przez nie dzieci. Wyniki badań dowodzą, że najszczęśliwsze są te pary, którym urodziły się dwie córki. Rodziny takie wykazują najmniejszą tendencję do agresywnych zachowań, a codzienne życie jest harmonijne i spokojne.
 • Didier Deschamps
  Nowy selekcjoner reprezentacji Francji Didier Deschamps ostrzegł, że nie zamierza tolerować zachowania piłkarzy, którzy będą psuć atmosferę wewnątrz zespołu. "Nie będzie dłużej przyzwolenia na takie błędy" - zapowiedział.
 • Złotówka
  Jak wynika z sondażu TNS Polska, dla polskiego społeczeństwa posiadanie spokojnej pracy jest ważniejsze niż pieniądze. Podobnie, dobrą atmosferę w pracy stawiamy nad własna pozycję.
 • Skandal w Goldman Sachs
  Ten list wywołał w Stanach Zjednoczonych burzę. Jeden z najważniejszych dyrektorów amerykańskiego banku Goldman Sachs, Greg Smith, postanowił odejść z pracy. W tym celu napisał gorzki list do dziennika "New York Times". Ujawnił w nim, że klientów nazywa się muppetami, a najważniejszym celem jest wyciągnięcie z nich pieniędzy.
 • Kosmiczna katastrofa. Wrak może spaść na Polskę
  Amerykanie stracili kontrolę nad satelitą o wielkości autobusu. Urządzenie wejdzie w atmosferę Ziemi. Części kosmicznego złomu przelecą m.in. nad Polską.