• Pjongjang, stolica Korei Północnej
  Po przeprowadzeniu przez reżim Kim Dzong Una 3 września szóstej próby atomowej w Korei Północnej wzrosły ceny paliw, żywności i towarów codziennego użytku – poinformował w środę serwis Daily NK, powołując się na źródła wewnątrz kraju.
 • Prypeć po katastrofie w Czarnobylu
  Energetyka jądrowa, choć przyjazna dla środowiska i popularna na świecie, nadal budzi wiele obaw społeczeństwa. Między innymi lęk przed poważnymi skutkami awarii jądrowych przez lata hamował także Polskę. Na pytanie dlaczego, można odpowiedzieć, wspominając najpoważniejsze katastrofy nuklearne na świecie.
 • elektrownia atomowa
  Moskwa nie wyklucza rozbudowy własnego arsenału jądrowego. Według agencji TASS, to polityka zbrojeniowa Waszyngtonu popycha Moskwę do podjęcia decyzji o zwiększeniu liczby głowic nuklearnych.
 • CZARNOBYL. Budowa nowej osłony na zniszczony reaktor atomowy
  Nieoficjalnie nazywany "sarkofagiem", oficjalnie nosi nazwę "schronienie numer 4". Reaktor zniszczony w wybuchu w elektrowni atomowej w Czarnobylu dostanie nową osłonę. Polska dołożyła na ten cel 1,5 miliona euro. Zobacz ZDJĘCIA z budowy nowego sarkofagu.
 • Barack Obama
  Amerykański prezydent przestrzegł Koreę Północną przed przeprowadzaniem kolejnej próby jądrowej. Barack Obama zapowiada, że komunistyczny reżim może spodziewać się ostrej reakcji.
 • "Ostatni dzień". Atak atomowy na Izrael. Reżyserem tego filmiku jest Ronen Barany
  Szok, przerażenie, niedowierzanie - takie wrażenie pozostaje po obejrzeniu filmu przedstawiającego irański atak nuklearny na Izrael. Choć to nagranie jest tylko artystyczną wizją, daje do myślenia i pozostawia pytanie: czy to możliwy scenariusz?
 • Związek zaburzeń w proporcjach narodzin z podwyższonym promieniowaniem nie jest zbiegiem okoliczności
  Jednak "Seksmisja" miała coś wspólnego z prawdą. Naukowcy zauważyli w ostatnich latach zastanawiające zachwianie proporcji rodzących się chłopców i dziewczynek. Jak się okazuje, wszystko przez radioaktywny pył.
 • Amerykański senator: Przyhamujmy budowę elektrowni atomowych
  Były demokratyczny kandydat na wiceprezydenta, senator Joe Lieberman zaapelował, by "przyhamować" budowę elektrowni atomowych w USA w następstwie trzęsienia ziemi w Japonii, które spowodowało niebezpieczne uszkodzenia tamtejszych elektrowni nuklearnych.
 • Pozostałości lektrowni jądwowej w Czarnobylu
  Dawka promieniowania, jaką dostali Japończycy mieszkający w pobliżu elektrowni atomowych Fukushima I i II nie będzie miała większych konsekwencji - uważa fizyk reaktorowy dr Stanisław Latek, rzecznik prasowy Państwowej Agencji Atomistyki. Zapewnia też, że nie ma zagrożenia dla Polski.