• Wybuch bomby atomowej
  Dowódca sił lotniczo-kosmicznych irańskiej Gwardii Rewolucyjnej ostrzegł w sobotę, że Iran może użyć swych rakiet do ataku odwetowego w razie, gdyby wrogowie zagrozili jego bezpieczeństwu.
 • Elektrownia atomowa Tihange w Belgii
  Dzisiaj kończy się dwudniowy Szczyt Bezpieczeństwa Nuklearnego w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Spotkanie głów państw i szefów organizacji międzynarodowych wypadło tuż po atakach terrorystycznych w Brukseli. Zamachowcy ze stolicy Belgii przed atakiem prowadzili obserwację pracowników jednej z dwóch belgijskich elektrowni atomowych, co przypomniało, że zagrożenie terroryzmem nuklearnym jest jak najbardziej realne.
 • Rosyjskie rakiety
  Rosja planuje zbudować 5 pociągów uzbrojonych w pociski międzykontynentalne. Każdy taki skład o nazwie "Barguzin" będzie przewozić po 6 rakiet. 
 • Czy za naszą wschodnią granicą doszło do wybuchu w elektrowni jądrowej? Okazało się, że wystarczy niewielka plotka, by wywołać panikę. Głos zabrały międzynarodowe instytucje, a także polska Państwowa Agencja Atomistyki. Wszyscy zapewniają - nic się nie wydarzyło.
 • Chiny przetrwają atak atomowy
  Według rp.pl ryzyko wystąpienia konfliktu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami jest mało prawdopodobne . Będzie tak do momentu, kiedy Chiny zdobędą przewagę strategiczną oraz dostatecznie rozwiną swoją broń atomową.
 • Według ujawnionych w czwartek po upływie przepisowych 30 lat brytyjskich tajnych dokumentów państwowych, ambasador Zjednoczonego Królestwa w Izraelu ostrzegał jeszcze w 1980 roku, że w razie nowej wojny z Arabami Izraelczycy użyją swej broni atomowej.