• Przewodniczący PKW Stefan Jaworski
  Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Stefan Jaworski podał się do dymisji - podała TVP Info. Stacja dowiedziała się nieoficjalnie, że Jaworski złożył dymisję na ręce prezydenta Bronisława Komorowskiego. Prezydent ma zatwierdzić dymisję po zakończeniu samorządowej procedury wyborczej. "Nie potwierdzamy i nie zaprzeczamy" - mówi Informacyjnej Agencji Radiowej Biuro Prasowe PKW.
 • Prezydent Bronisław Komorowski
  Bronisław Komorowski przełożył swą przyszłotygodniową wizytę w Japonii - poinformowała Joanna Trzaska-Wieczorek z Kancelarii Prezydenta. Decyzja ma związek z sytuacją polityczną po problemach z systemem informatycznym do zliczenia głosów w wyborach samorządowych. Opozycja kwestionuje ich ważność i domaga się powtórki.
 • Głosowanie
  Tylko Opolszczyzna zakończyła liczenie głosów i podała oficjalne wyniki wyborów. Reszta komisji wojewódzkich nadal pracuje.
 • Rafał Grupiński i Andrzej Halicki
  Organizacyjnie PKW dała plamę, ale wybory zostały przeprowadzone rzetelnie - stwierdził w TVP Info Andrzej Halicki. Minister administracji i cyfryzacji jednocześnie umywa ręce od informatycznej wpadki. "Nie jestem odpowiedzialny za PKW. Komisja jest osobną i niezależną instytucją, grupą osób delegowaną przez trzy instytucje sądowe, (…) sama zamawia sobie usługi" - powiedział Halicki.
 • Kazimierz Czaplicki
  Nadal nie znamy pełnych wyników wyborów samorządowych. Wczoraj podał się do dymisji Sekretarz Państwowej Komisji Wyborczej i szef Krajowego Biura Wyborczego, Kazimierz Czaplicki.
 • Radosław Sikorski
  Marszałek Sejmu zwróci się o wyasygnowanie odpowiednich środków w budżecie państwa na przyszłoroczne wybory. Radosław Sikorski zapowiedział, że zrobi to, kiedy wróci do kraju po pobycie z Nowym Jorku.
 • Janusz Piechociński
  Kompromitacja informatyków, a nie demokracji - mówi o przedłużającym się oczekiwaniu na wynik wyborów samorządowych Janusz Piechociński. Lider ludowców powiedział w Sejmie, że jest przeciw powtarzaniu głosowania. Twierdzi, że problemy PKW nie wpłynęły na wynik.
 • Poseł PiS Andrzej Duda
  Prawo i Sprawiedliwość apeluje do prezydenta, aby doprowadził do odwołania członków Państwowej Komisji Wyborczej. Opozycja chce też wyjaśnienia powodów chaosu z liczeniem głosów przez Państwową Komisję Wyborczą.
 • Państwowa Komisja Wyborcza
  Państwowa Komisja Wyborcza postawiła ultimatum firmie obsługującej wybory. System informatyczny nadal nie działa i wciąż nie są dostarczane protokoły z głosowania. Jeżeli firma nie określi czasu, w jakim usterka zostanie usunięta, PKW może zdecydować o ręcznym przekazywaniu protokołów - poinformowała sędzia Maria Grzelka.