• Kobieta u dentysty
  Strach przed dentystą wciąż towarzyszy Polakom. Boimy się bólu, dźwięku wiertła, a nawet… rachunku za leczenie. Jak temu zaradzić? Z pomocą przychodzą dziś nowoczesne technologie, które likwidują poszczególne lęki z jakimi trafiamy do dentysty. Oto 4 z najciekawszych rozwiązań stosowanych dziś w polskich gabinetach.
 • Mężczyzna u dentysty
  Co drugi mężczyzna unika wizyty u dentysty z powodu strachu - wynika z badania opinii na potrzeby kampanii "Lekcja Stomatologii".
 • Kobieta boi się dentysty
  Strach podczas wizyty u dentysty bywa porównywany z lękiem wysokości i lękiem przed pająkami. Dlatego dentyści coraz częściej decydują się na rozwiązania minimalizujące go. Dziś stomatolog może wyłączyć pacjentowi świadomość w czasie zabiegu lub wprowadzić go w stan przyjemnego odurzenia. Co więcej przed zabiegiem znieczuli go komputerem, a nie strzykawką, a do ręki da specjalny „panic button”.
 • Nie chodzimy do dentysty. Bo się go boimy
  Nie straszne nam duchy, wampiry, zombie, czy Marsjanie. Największy lęk wywołuje wśród Polaków... fotel dentystyczny. Badania przeprowadzono w siedmiu krajach Europy.