• Badanie dziecka
  Dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat z powiatu jarosławskiego (Podkarpackie) będą mogły zostać bezpłatnie przebadane ultrasonografem, aby wykryć lub wykluczyć ewentualne zmiany nowotworowe. Akcja odbędzie się 25-27 kwietnia.
 • Pobieranie krwi od dziecka
  Wizyta w laboratorium medycznym, w celu pobrania krwi, jest stresująca dla wielu osób dorosłych, a tym bardziej dla dzieci. Aby uniknąć lęku najmłodszych pacjentów podczas zabiegu, konieczne jest psychiczne przygotowanie, współpraca personelu i rodziców, a także przystosowanie punktu pobrań.
 • Warto badać dziecku poziom cholesterolu
  W pięciu miastach Polski rozpoczyna się dzisiaj społeczna akcja badania cholesterolu u dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Od 17 maja organizatorzy rozpoczną bezpłatne badania w ośmiu miastach na Ukrainie. Organizatorem akcji jest Kapituła Nagrody Zaufania "Złoty Otis" a partnerem strategicznym międzynarodowa firma laboratoryjna.
 • Warto sprawdzić, jaki cholesterol ma dziecko
  Dziecko poniżej dziesiątego roku życia powinno mieć wykonane badanie cholesterolu. Miażdżyca, która prowadzi do zawalu serca i udaru mózgu rozwija się już u najmłodszych - przekonywali specjaliści na konferencji prasowej w Warszawie.