• "Porwanie Baltazara Gąbki"
  Postacie z serialu animowanego „Porwanie Baltazara Gąbki”, który powstał w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, będą miały swój pomnik w mieście. Rzecznik magistratu Tomasz Ficoń podał we wtorek, że odsłonięcie planowane jest na 2020 r.
 • Jacek Dubois
  To jest chyba opowieść, o tym, jak zły może stać się człowiek; jak realizując swoje cele lekceważy innych ludzi jak sprzeniewierza się głoszonym przez siebie wszem i wobec zasadom. Klasyka gatunku, czyli opowieść o złym królu albo złym czarowniku - mówi o sprawie Srebrnej, w rozmowie z dziennik.pl, Jacek Dubois. Mecenas poza salą sądową jest m.in. autorem książek dla dzieci. Właśnie ukazała się jego kolejna pt. "Królewski skarb".
 • Władimir Putin i Donald Tusk
  Żeby zrozumieć, dlaczego nie potrafimy poradzić sobie z terroryzmem, wystarczy przypomnieć sobie bajkę o Smoku Wawelskim.
 • Luksusowa biżuteria z... Myszką Miki
  Firma Chopard stworzyła kolekcję biżuterii inspirowaną kreskówkami Disneya. Trafi ona do sprzedaży już w tym miesiącu. Ale uwaga: ceny iście bajkowe...
 • Gdy dziecko kłamie...
  Kłamstwo nie zawsze musi być oznaką poważnych zaburzeń. Zdarza się jednak, że sygnalizuje trudne problemy, które narastają i zmieniają psychikę dziecka
 • W roli bajek opowiadacza Jan Kobuszewski
  TVP odkurzyła kolejne perły z lamusa – "Bajki dla dorosłych", które w latach 70. rozśmieszały miliony rodaków.
 • Hakawati, tradycyjny arabski bajarz występujący w Damaszku.
  Niemiecka rozgłośnia Deutsche Welle (DW) oferuje na swym portalu internetowym bajki z całego świata. Swe ulubione bajki opowiadają współpracownicy DW w różnych krajach, takich jak Australia, Chiny, Indie czy Tanzania.
 • Bajka dla dzieci bije radiowych gigantów
  Radio Bajka będzie nowym zjawiskiem w polskim eterze. Rozgłośnia, która przygotowuje się do rozpoczęcia nadawania, jako pierwsza swoją ofertę kieruje głównie do dzieci. Powstanie stacji jest dowodem na to, że rynek mediów dziecięcych rozwija się bardzo dynamicznie. Najmłodsi mają już do dyspozycji ponad dziesięć kanałów telewizyjnych, kilkadziesiąt magazynów oraz setki internetowych stron z grami.